سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

اختتامیه نخستین یادواره تولیدات رسانه ای مکتب شهید سلیمانی

اختتامیه نخستین یادواره تولیدات رسانه ای مکتب شهید سلیمانی


برگزیدگان نخستین یادواره رسانه‌ای مکتب شهیدسلیمانی معرفی شدند

به گزارش ایرنا آیین اختتامیه نخستین یادواره رسانه ای مکتب شهید سلیمانی در اهواز با حضور سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه، علی دارابی، معاون صدا و سیمای ملی و هنرمندانی از سراسر کشور در اهواز برگزار شد.
با اعلام فراخوان این رویداد در مجموع ۲ هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد و ۶۲۷ اثر به مرحله نهایی راه یافت که از میان آن‌ها ۶۳ اثر برگزیده شدند و به ۱۳ اثر تندیس شهید سلیمانی و ۵۰ اثر دیپلم افتخار اهداء شد.
از مجموع ۶۲۷ اثر ۴۵ اثر در بخش پژوهش، ۸۵ اثر در بخش خبر، ۲۶۲ اثر در بخش فضای مجازی، ۱۲۷ اثر در بخش صدا و ۱۳۴ اثر در بخش سیما بودند.
برگزیدگان نخستین یادواره رسانه ای مکتب شهید سلیمانی در اهواز به شرح زیر اعلام شد.
مرکز آبادان ،مستند خبری "حکایت همچنان باقی است" به کارگردانی نوید سالم زاده لوح افتخار،  مستند "وفای همسایه" به کارگردانی ایوب مروانی پور جایزه ویژه داوران، و در بخش فضای مجازی ویژه اثر "پس از اتفاق" از علی شهابی نژاد لوح افتخار رویداد را به خود اختصاص دادند.
مرکز آذربایجان غربی، اثر گفت وگو محور " کبوتر خونین بال" به تهیه کنندگی زهرا محمدی موفق به دریافت تندیس و لوح افتخار شد و در مرکز اردبیل در بخش صدا مسابقه "اوره لر سرداری" به تهیه کنندگی الناز عزیزی لوح افتخار را از آن خود کرد.
مرکز اصفهان، اثر "خالقانه ناشنیده‌ها" کاری از لیال عسکری جایزه ویژه داوران، در بخش فضای مجازی ویژه "ماجرای یک انگشتر" کاری از مهران عمرانی تندیس و لوح افتخار، "وقتی حاج قاسم در گزینش رد شد" کاری از محمد براتی و موسیقی "سرود رزمنده ایرانی" از علیرضا زکی لوح افتخار دریافت کردند.
مرکز ایلام ،در بخش پژوهش "بررسی آیین سنتی چمر" در استان ایلام کاری از مهدی نجف پور و مستند "شین شهسوار" به کارگردانی مریم امینی
تندیس و لوح افتخار و گزارش مکتوب "سردار دل‌ها به روایت قالویزان" از زهرا پوراسمعیل ، مستند "چمر سرباز قدرت" به کارگردانی علی باقری لوح افتخار و موسیقی محلی "شوق عقیق" از داود رضایی لوح افتخار رویداد را کسب کردند.
مرکز چهارمحال و بختیاری ،پژوهش بنیادی "برگ‌های زرین از زندگی سردار سلیمانی" کاری از حبیب نجفی و لطیف رئیسی موفق به دریافت تندیس و لوح افتخار شدند و پژوهش بنیادی "مدافعان حرم در شعر شاعران
ربیع" اهلل فرهمند، لطیف رئیسی و لیال جعفری، مستند خبری "خیابان‌های شهر من" ناصر اکبرپور، در بخش فضای مجازی ویژه "بنشین که طوفان را ببینی و انتقام سخت" عقیل عباسی، موسیقی پاپ حماسی "سردار اسالم" ستار سهرابی لوح افتخار دریافت کردند.
مرکز خراسان جنوبی ،پژوهش برنامه‌ای "شهید مدافع حرم سید" از شیرآقا حسینی منصوره عسکری دشت بیاض، گزارش رادیویی "سردار آنجا بود که سلیمانی شد" از تکتم سیدی، رادیو نما برنامه "رفیق خوشبخت ما" از رضا نوروزی لوح افتخار را به دست آوردند و ۲ اثر مستند خبری "راز نگین" از مریم تکافی واثر نمایشی "مدیترانه" از رشید حاجتمند موفق به تندیس و لوح افتخار رویداد شدند.
مرکز خراسان شمالی، موسیقی محلی تلفیقی "شهید" اثر امیر بدیعی، در مرکز کردستان نمایش "نهست" اثر زانیار لطفی و در مرکز قم مستند "برای نبل برای الزهرا" اثر محمد حسین همتی لوح افتخار را به خود اختصاص دادند. 
مرکز خوزستان ،حاج صادق آهنگران در بخش جنبی و مسلم رحیمی به عنوان مرکز برتر و موسیقی ارکسترال "ملت بیدار و قوی" از مجید شمسایی تندیس و لوح افتخار رویداد را از آن خود کردند همچنین به موسیقی "خالقانه داده" از کاوی امین حسین زاده جایزه ویژه داوران اعطا شد و مستند خبری "از وطن تا حرم" از مهدی محمودی، اثر ترکیبی "تا پای جان" از محسن پناه، مستند "محمود" از علی زهیری و مستند "از اکتبر تا ژانویه" اثر حسین حیاوی اهواز لوح افتخار دریافت کردند.
مرکز سمنان ،اثر ترکیبی "پلاک ۷۲ - ۹۵" عباس ایمانیان برای تهیه کنندگی اثر تندیس و لوح افتخار حمید قراییان برای اجرای برنامه لوح افتخار دریافت کردند و در بخش فضای مجازی ویژه "عکس یادگاری" از رضا حمیدی مطلق لوح افتخار کسب کرد. 
مرکز فارس، پژوهش " شناخت و معرفی زندگی و شخصیت شهید مدافع حرم، سردار عبداهلل اسکندری" کاری از ندا سیدچاوش، نمایش "ایستگاه مدمری" حجت اله رئیسی، موسیقی ترکیبی "ساده کوچ برادر" از حسن شاهی و موسیقی "شعر آینه داران" اثر هادی فردوسی لوح افتخار دریافت کردند.
مرکز قزوین، پژوهش برنامه‌ای "زندگینامه شهدای مدافع حرم استان شهیدان سیاهکلی مرادی، شیری، پورمراد" کاری از امین فرخی حقیقت و زهرا نادری، "راه امید" اثر ابراهیم طاهری‌کیا،  سرود "همسنگر" میثم اصغرزاده موفق به دریافت لوح افتخار شدند. 
مرکز کرمان، پژوهش بنیادی "نقش رسانه استانی در ترویج گفتمان جبهه مقاومت با محوریت سردار سلیمانی" کاری از معصومه دارابی و مستند "خورشید" اثر حامد سعادت لوح افتخار اعطا شد.
مرکز کرمانشاه ،به مستند خبری "خدا با ماست" اثر صابر چهری لوح افتخار و پویانمایی "نجات هولیر" اثر عابدین محمدی تندیس ولوح افتخار اعطا شد.
مرکز کهگیلویه و بویراحمد، در بخش سیما اثر ترکیبی "شب‌های شیدایی" کاری از سید افضل حسینی و موسیقی پاپ ارکسترال "مکتب سلیمانی" از میلاد ابراهیمی لوح افتخار رویداد را گرفتند.
مرکز گلستان، در بخش نرم افزار موبایلی "ذوالفقار" کاری از حمزه کرد شاکری لو موسیقی بومی ترکمنی "سردار وطن" اثب قاسم رضایی لوح افتخار را از آن خود کردند.
مرکز گیلان، "خالقانه مکتب عشق" اثر خسرو رسولی جایزه ویژه داوران، نمایش بلند "قاسم" اثر زهرا بهرام نوری تندیس و لوح افتخار و نمایش کوتاه "ما منتظریم" اثر مهدی آذری لوح افتخار را دریافت کردند.
مرکز لرستان، موسیقی ارکسترال محلی "آزمون شهادت" اثر فرناد شاهزیدی لوح افتخار این دوره از رویداد را کسب کرد. 
مرکز مازندران ، به مستند "چلچلای سفر" از یاسر طالبی و موسیقی "اقیانوس بی پایان" از هادی ابراهیمی تندیس و لوح افتخار اعطا شد و در بخش فضای مجازی ویژه "شاخه گل شهادت" اثر سارا فرهمند راد لوح افتخار دریافت کرد.
مرکز همدان ،به پویانمایی "پر" از هادی امیری و رها فرجی لوح افتخار داده شد و در مرکز یزد نیز  اثر "مینی فیچر سردارسلیمانی" اثر فاطمه دانایی، فضای مجازی "مستند پژوهشی چهره بین المللی مقاومت" از رضا عباسی مهرآبادی لوح افتخار را به خود اختصاص دادند.