رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸

آشنایی با فرهنگ چهارمحال و بختیاری هدف مسابقه راز دیار برفی - صفحه نمایش محتوا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

آشنایی با فرهنگ چهارمحال و بختیاری هدف مسابقه راز دیار برفی

جهانبخش زمانی تهیه کننده و طراح مستند مسابقه زار دیار برفی:

آشنایی با فرهنگ چهارمحال و بختیاری هدف مسابقه راز دیار برفی
به گزارش روابط عمومی شبکه شما جهانبخش زمانی تهیه کننده و طراح مستند مسابقه زار دیار برفی درباره این برنامه گفت: من تجربه ساخت برنامه‌هایی چون کوچ، چوخط را به کار بردم تا برنامه راز دیار برفی ساخته شد و در تمام آنها سعی کردم فرکلور استان چهارمحال و بختیاری را به تصویر بکشم.
 
تهیه کننده مستند مسابقه زار دیار برفی با بیان این که سعی شد در مسابقه از ادواتی قدیمی استفاده شود که نسل جدید با آن آشنا نیست، افزود: شرکت‌کنندگان مسابقه که یا به صورت خانوادگی و یا به صورت جمع دوستانه در مسابقه شرکت می‌کنند بیشتر با تاریخچه این استان آشنا می‌شوند.
 
وی درباره انتخاب نام راز دیار برفی برای این مستند مسابقه اظهار کرد: پیش‌تر برنامه‌ها در فصل بهار یا تابستان که دارای ویژگی خاصی بود ساخته شده اما این بار ما تصمیم گرفتیم این مسابقه را زمستان بسازیم تا هم زیبایی این فصل در استان چهارمحال و بختیاری را به تصویر بکشیم و هم مردم به خصوص نسل جوان را با ابزارهای سنتی که مردم این استان در فصل زمستان استفاده می‌کردند آشنا کنیم.
 
زمانی با بیان این که در مسابقه راز دیار برفی چالش‌هایی برای شرکت‌کنندگان ایجاد شده، تصریح کرد: یک نمونه برای این موضوع آتش روشن کردن در برف است که کار بسیار سختی است و در کنار ما در این مسابقه موضوعاتی را که مربوط به فرهنگ چهارمحال و بختیاری است را نشان دادیم.
 
تهیه کننده مستند مسابقه زار دیار برفی ادامه داد: هدف ما از ساخت این مسابقه نمایش فرکلور منطقه چهارمحال و بختیاری و فرهنگ مردم این منطقه است چرا که کمتر کسی با این منطقه آشنا است.

وی در پاسخ به این سوال که استقبال بیننده‌گان از این مستند مسابقه چگونه بوده است گفت: مخاطبان ما را از گذشته با برنامه‌های مختلف می‌شناختند و این موضوع در کنار فضا و آیتم‌های متفاوتی که در مسابقه زار دیار برفی بکار گرفته شده استقبال بیشتر مخاطبان را به همراه داشته است.
 
زمانی درباره این که چرا این برنامه در قالب مستند مسابقه ساخته شده است خاطر نشان کرد: من پیش‌تر مستند سازی کرده‌ام و می‌دانم که مستند مخاطب خاص خود را دارد اما در مسابقه با وجود بخش‌های متفاوت و هیجانی مخاطب را جذب می‌کند، هدف ما هم همین بود که به آن رسیدیم.

انتهای پیام/