رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸

طلاب سفیران هدایت در میان مردم - صفحه نمایش محتوا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

طلاب سفیران هدایت در میان مردم

مستند سفیران هدایت هر روز ساعت ۱۶:۳۰

طلاب سفیران هدایت در میان مردم

مجموعه آموزشی سفیران هدایت با هدف «تربیت مبلغ جهت نشر احکام و معارف اسلامی در سطح عموم برای مناطق مورد نیاز» در حوزه علمیه قم طراحی شده و چندین سال از فعالیت مدارس آن می گذرد.

طلابی که در مدارس سفیران هدایت تحصیل می کنند در مدت ۵ تا ۶ سال در علوم حوزوی مانند صرف، نحو، منطق، بلاغت، فقه و اصول تا بالاتر از سطح لمعه رشد کرده و در مباحثی مانند تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه، تاریخ و سیره حضرات معصومین(ع۹، کلام اسلامی و شبهات، شناخت ادیان و فرق و شیوه های مختلف تبلیغی در حد نیاز یک مبلغ دینی آموزش می بینند.

مدیریت مساجد و امامت جماعت، بیان مسائل شرعی، موعظه و تبلیغ با توجه به نیازهای منطقه ای، اداره جلسات موالید و عزاداری معصومین(ع)، برگزاری جلسات آموزش و قرائت قرآن، اداره کلاسهای دینی و عربی مدارس آموزش و پرورش و همچنین راهنمایی و هدایت جوانان و نوجوانان در امور دینی توانایی هایی است که این طلاب پس از پایان تحصیلات کسب می کنند.
مصاحبه ی مردمی ، زندگی طلاب در روستاها و تاثیر حضور یک روحانی در میان شهر و اغلب روستاها و همچنین شیوه های تبلیغی این طلبه های جوان، بخش های مختلف مستند «سفیران هدایت» را تشکیل می دهد
مجموعه مستند13 قسمتی «سفیران هدایت» از ابتدای ماه مبارک رمضان هر روز حوالی ساعت 30/16  و تکرار 30/02 بامداد از شبکه شما پخش می شود