رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸

مصباحی مقدم در برنامه "چهل57" شبکه شما : - صفحه نمایش محتوا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

مصباحی مقدم در برنامه "چهل57" شبکه شما :

مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام : اقتصاد ما در عمل اسلامی نیست

مصباحی مقدم در برنامه

به گزارش روابط عمومی شبکه شما مهمان هفته گذشته برنامه "چهل57 " آیت الله مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بودند که در این برنامه پیرامون مسائل روز ایران و منطقه و جهان با عباس طاهریان به گفتگو پرداختند آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم در  برنامه " چهل 57" مطرح کرد:

.قانون عملیات بانکداری ما بر اساس فقه شیعه نوشته شد، اما در عرصه عمل، چیزی اجرا می‌شود که تفکرات حاکم بر صاحبان و مدیران اقتصادی کشور اقتضا می‌کند.

.در اقتصاد، حاکمیت تفکری است که از ابتدا دنبال این بوده که ایران جزئی از پازل اقتصاد جهانی شود و منظور از «جهانی» هم فقط آمریکا و اروپاست و شرق، بسیار کم است.

.ایجاد مجتمع‌های تجاری را لزوما نمی‌توان یک امر منفی دانست، اما این مسئله باید همراه با توجه به بافت مذهبی و تاریخی شهر مشهد و متوازن باشد.

.طی سی و چند سال گذشته حجم نقدینگی کشور ما بیش از 3400 برابر شده است، در حالی که نقدینگی باید متناسب با رشد تولید باشد.

.تصمیمات ارزی دولت در اواخر سال 96 و اوایل 97 ،  باعث افزایش نرخ رشد نقدینگی و تلاطم در بازار سکه و ارز شد.

.مهمترین سوال اعضای مجمع این است که اگر ما به CFT و پالرمو ملحق شویم، آیا شرایط اقتصادی ما بدتر می‌شود یا خیر؟

دولت معتقد است اگر لوایح CDT و پالرمو تصویب شود، داد و ستد با بانک‌های جهانی بهتر و راحت‌تر می‌شود، اما بررسی ما نشان می‌دهد به دلیل نظارتی که اینها بر بانک‌های جهانی دارند،‌ ما تحریم‌‌ها را هم نمی‌توانیم دور بزنیم.

آمریکا هرچه برای تحریم ایران داشته به کار گرفته و دیگر اهرمی ندارد که برای فشار به ایران بکار بگیرد.

اگر شرایط حضور بانوان در ورزشگاهها فراهم شود که به آنها توهین نشود، اشکالی ندارد؛ بنابراین باید ابتدا فضا را برای آنها فراهم کرد.

.برنامه " چهل57" با رویکرد بررسی چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران با دعوت از مسئولین و کارشناسان به طرح مسائل روز و سیاست های کلان اقتصادی ، فرهنگی، اجتماعی و ... کشور به بررسی آنها می پردازند این برنامه هر پنجشنبه حوالی ساعت 21:00 با اجرای عباس طاهریان  از شبکه شما پخش میگردد.