جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

از برنامه های شبکه شما راضی هستید؟


اذان صبح 05:23
طلوع آفتاب 06:53
اذان ظهر 11:52
غروب آفتاب 16:51
اذان مغرب 17:10
نیمه شب 23:12

« بازگشت

روند نزولی کرونا دربسیاری از استان‌ها

روند نزولی کرونا دربسیاری از استان‌ها


روند نزولی کرونا دربسیاری از استان‌ها

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای روحانی رئیس جمهور امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، افزود: در این جلسه گزارشاتی که در زمینه آخرین وضعیت ویروس کرونا داده شد، روشن شد که روند ویروس کرونا در بسیاری از استان ها، روند نزولی را آغاز کرده است.

آقای روحانی همچنین گفت: برخی استان‌ها از جمله استان‌های خوزستان، کردستان و آذربایجان غربی عملکردشان برای مهار ویروس کرونا خوب بوده و سیر صعودی به سمت سیر نزولی حرکت کرده و کاملا متوقف شده است و این موضوع برای ما بسیار خوشحال کننده است، امیدواریم این روند در سایر استان‌ها هم ادامه پیدا کند.
رئیس جمهور افزود: در موج اول بیماری که بیشتر در اسفند سال گذشته و فروردین امسال بود، برای مردم روشن شد که این بیماری، بیماری جدی است.
آقای روحانی در ادامه گفت:، اما یک اشکال وجود داشت که برخی فکر می‌کردند درست است که این بیماری جدی بوده، اما زمان آن بسیار کوتاه است.
رئیس جمهور ادامه داد: در موج دوم مردم به این نتیجه رسیدند که این بیماری مربوط به زمان کوتاه چند هفته‌ای و حتی چند ماهی است و باید این بیماری بلندمدت‌تر ببینیم.
آقای روحانی تصریح کرد: ما نباید به فکر این باشیم که دو هفته تعطیل باشیم و سه هفته سفر نرویم، بلکه باید سبک زندگی را عوض کنیم و پروتکل‌های مراسم را کلا باید تغییر دهیم، نه برای یک ماه، بلکه برای ماه‌ها و حتی احتمال دارد برای سال ها.
آقای روحانی افزود: ممکن است این بیماری باشد و واکسن آن به دست بیاید و استفاده شود، ولی سال بعد از آن به صورت ظهور و بروز پیدا کند و ما نمی‌دانیم این بیماری دقیقا کی تمام می‌شود و ریشه کنی آن برای ما روشن نیست.
رئیس جمهور گفت: باید این بیماری را بلندمدت در نظر بگیریم، راه آن این است که برنامه ریزی بلند مدت‌تر در نظر بگیریم و در این زمینه نیز باید برای کسب و کارمان نیز فکر کنیم.
آقای روحانی افزود: زمانی بود که ما فکر می‌کردیم این بیماری یک هفته است یا یک ماه است، البته برای یک ماه می‌شود همه جا را تعطیل کرد، اما زمانی می‌بینیم که این بیماری شش ماه و یا یک سال است، پس باید برای همه فعالیت‌های ضروری و زندگی برنامه ریزی کنیم.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.