جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

اثرگذاری گسترده مفسران قرآن کریم در استان‌های کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اثرگذاری گسترده مفسران قرآن کریم در استان‌های کشور


دبیر مجمع عالی تفسیر قرآن کریم گفت: اساتید اعزامی مجمع عالی تفسیر در ماه مبارک رمضان اثرگذاری بسیار قابل توجهی در استان‌های مختلف کشور داشتند.

دبیر مجمع عالی تفسیر قرآن کریم مطرح کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مرتضی میرکتولی یکشنبه شب در جلسه تکریم مفسران قرآن کریم که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد با اشاره به اینکه بندگان شایسته خداوند اهل اسراف نیستند و در هسته مرکزی عدالت زندگی می‌کنند، گفت: خرسندیم که توانستیم در ماه مبارک رمضان بهترین‌های حوزه دین را در جایگاه تبلیغ دین به کار بگیریم و به همت شما کاری کارستان در پهنه ایران اسلامی انجام شد.

وی گفت:‌با توجه به گزارش‌های واصله بالاترین سطح پوشش معرفتی از سوی مبلغان این مرکز در ماه رمضان صورت گرفته است.

دبیر مجمع عالی تفسیر قرآن کریم اظهار کرد: در 30 استان کشور هماهنگی برای استقرار اساتید عالی مجمع در ماه مبارک رمضان مهیا شد و مبلغان و مفسران مجمع در این ماه منشأ خیر و برکات بسیار بود.

وی با اشاره به اینکه ائمه جمعه استان‌ها و نمایندگان ولی فقیه از حضور مفسران اعزامی تشکر کردند، اظهار کرد: قالب اساتید در ماه مبارک رمضان بیش از 120 برنامه تفسیری ارائه کرده‌اند.

میرکتولی با اشاره به برگزاری جلسات معرفت‌شناسی و مباحث عالی قرآن کریم در بین اساتید دانشگاه‌ها و فرهیختگان در استان‌های مختلف اظهار کرد: از اکثر استان‌ها تقاضا داشته‌اند که مفسران عالی قرآن کریم در طول سال فعالیت داشته باشند و برنامه‌ها در سطح بسیار بالایی برگزار شد.

وی گفت: اقدام صورت گرفته خارج از تصور و اندیشه‌ ما بود و از دستاوردهای ارزنده به دست آمده اساتید حاضر در این طرح باید بهره‌مند شد و از حمایت‌های آیت‌الله مقتدایی و آیت‌الله مکارم‌شیرازی در این مسیر باید تقدیر کنیم.

دبیر مجمع عالی تفسیر قرآن کریم بیان کرد: امیدواریم که بتوانیم به همت شما سطح تبلیغ و معرفت‌شناسی را در سطح ملی و بین‌المللی گسترش دهیم./ فارس

 

آدرس کوتاه :