جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

اجرای برنامه‌های اوقات فراغت در ۱۲مرکز کانون پرورش فکری کودکان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اجرای برنامه‌های اوقات فراغت در ۱۲مرکز کانون پرورش فکری کودکان قم


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم از برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت ویژه کودکان و نوجوانان قمی در ۱۲ مرکز این کانون در قم خبر داد.

همزمان با فصل تابستان انجام می‌شود؛

محسن ربانی ، اظهار داشت: عمده فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودک و نوجوان قم در قالب برنامه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، دینی وعلمی پژوهشی خلاصه می‌شود که هرکدام از این فعالیت‌ها نیز شامل زیرمجموعه‌های متنوعی هستند.

وی با اشاره به تنوع بسیار بالای کارگاه‌ها در سالجاری، افزود: در برنامه‌ریزی این کارگاه‌ها سعی شده تا علاوه بر علایق مخاطبان، به نیازها و اولویت‌های آموزشی و مهارتی آنها نیز توجه شود و بر همین اساس بخشی از این کارگاه‌ها به جنبه‌های آموزشی و بخشی نیز به جنبه‌های مهارتی و حرفه‌آموزی توجه دارد و از این لحاظ فرآیند کار و نتایج آن در درازمدت مشخص می‌شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان قم بیان کرد: پرورش خلاقیت هنری، فلسفه برای کودکان، سرود کودکانه، فیلم‌سازی، مجسمه‌سازی، پرورش حس دینی، UCMAS (برنامه حساب ذهنی)، مهارت‌های زندگی ویژه مادران و کودک و نوجوان، ظریف‌بری با چوب، کاشی‌ موزائیک و عروسک‌سازی عناوین برخی از کارگاه‌های ویژه‌ فصل تابستان است که از ابتدای خردادماه ثبت نام آن‌ها آغاز شده و به صورت ترمی تا پایان تابستان این دوره‌ها برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تنوع کارگاه‌های ویژه تابستان طی سال جاری افزود: تولید آثار و برپایی نمایشگاه از مهارت‌های کودکان و نوجوانان به منظور نمایش اثربخشی روش‌ها و کیفیت بالای فعالیت‌های کانون از جمله اقداماتی است که در نظر داریم در پایان فصل تابستان به اجرا در آوریم.

ربانی بیان کرد: در حال حاضر ۱۲ مرکز فرهنگی هنری ثابت و سیار این استان فعالیت خود را با حضور پرشور کودکان و نوجوانان علاقه‌مند آغاز کرده‌اند./مهر

آدرس کوتاه :