جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

اراذل و اوباش جایی در قم ندارند - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 


اراذل و اوباش جایی در قم ندارند


فرمانده انتظامی استان قم با حضور در برنامه ی گفتگوی خبری گفت: اراذل اوباش جایی در استان مقدس و مذهبی قم نخواهند داشت و دو راهکار برای آن ها وجود دارد که یکی اصلاح اصول رفتاری و دیگری خروج از استان قم است.

سردار عبدالرضا آقاخانی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته نیروی انتظامی پلیس مقتدر امین مردم است  ، اظهار داشت : پلیس امین مردم است چراکه سلامت اجتماعی و سلامت جامعه به دست نیروی انتظامی و پلیس است.
وی با بیان اینکه باتوجه به ماموریت های ناجا برای هر روز هفته ناجا یک شعار را انتخاب کرده ایم، عنوان کرد: در نخستین روز هفته ناجا همایش پیاده روی ویژه کارکنان، غبارروبی نماز خانه ها، دیدار با خانواده شهدا، سخنرانی قبل از نماز جمعه، ایادت و سرکشی از بیماران در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) و برپایی چادر امدادی و بهداشتی در مصلی نماز جمعه را داشتیم.
فرمانده انتظامی استان مطرح کرد: امروز که دومین روز هفته ناجا بود با صبحگاه مشترک بین نیروهای مسلح استان و سازمان های امدادی آغاز شد و در ادامه تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری، گلباران بیت امام و دیدار با نماینده مقام معظم رهبری، نشست با فرماندهان ارشد ناجا، افتتاح کلانتری 22 پردیسان، افتتاح پایگاه یکم آگاهی با نام پایگاه یکم پردیسان، افتتاح ساختمان جدید قرارگاه فرماندهی پلیس راه، جلسه هم اندیشی با ثمن ها و نهادهای فعال، مصاحبه تلویزیونی فرماندهی استان و برپایی نمایشگاه پلیس فتا با موضوع فضای مجازی و مدارس را داشتیم.
وی خاطرنشان کرد: اهدای خون با حضور کارکنان ناجا، تئاتر درمانی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی، همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک، جلسه با شرکت های مراقبتی و انتظامی و نشست با ائمه جماعت و شورای معتمدین پلیس ازجمله برنامه‌هایی است که در روز سوم هفته ناجا دنبال می شود.
سردار آقاخانی گفت: روز دوشنبه نیز با برنامه‌هایی ازجمله ارائه مشاوره حقوقی و قضائی، اعظام گروه های سرود به مدارس، بازدید دانشجویان و دانش آموزان از مرکز فوریت های پلیس، مانور شهری موتورسواران قانونمند، مسابقه رادیویی و ملاقات با مردم در سامانه 197 دنبال خواهد شد.
وی تصریح کرد: قرائت پیام مهر در یکی از مدارس منتخب استان، حضور کارشناسان فتا در مدارس، ارسال پیام کوتاه به مسافرین در حین ورود به شهر مقدس قم و شهروندان با موضوعات آموزشی، برگزاری مسابقه ورزشی محلی، بازدید از خبرگزاری ها و رسانه ها، سخنرانی فرماندهان کلانتری ها و نشست با دستگاه قضایی نیز از برنامه های روز سه شنبه است.
فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: برنامه های روز چهارشنبه نیز برگزاری جشنواره فرهنگی، مسابقات ورزشی، برنامه خدمات مضاعف، افزایش ساعت کاری جهت ارائه خدمات به مردم و ویزیت رایگان توسط پزشک عمومی دندانپزشک در کلینیک تخصصی نیروی انتظامی است.
وی ابراز داشت: نمایشگاه تصویری عفاف و حجاب و نهی از منکر، دیدار با مراجع و شورای اسلامی، تجلیل از حافظان قرآن کریم، تهیه مستند رهپویان آرامش، غبارروبی مزار و گلزار شهدا همراه با تجلیل از خانواده های شهدا نیز برنامه های آخرین روز هفته ناجا خواهد بود.
سردار آقاخانی در پاسخ به این سوال که نقش مردم در شکل گیری امنیت چیست، عنوان کرد: پایه و اساس شکل گیری نظام جمهوری اسلامی مردم هستند و در تمام امور مبنا و شاخصه اصلی همین مردم هستند و امروز پلیس به عنوان یک پلیس جامعه محور هیچ وقت خودش را از مردم جدا ندانسته است.
وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد کشفیات ما با کمک مردم و اطلاع رسانی آن ها حاصل می شود، خاطرنشان کرد: بزرگترین سرمایه‌ای که امروز شامل حال پلیس شده است اعتماد مردم به این نهاد و افزایش ارتباط‌شان با پلیس است.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه بالاترین رضایت مندی مردم در میان سازمان‌های مختلف از پلیس بوده است، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات با همین اعتماد مردم به پلیس برطرف شده و در برخی از محافل و مجالس بارها بیان شده که پلیس جای خود را در نظام جمهوری اسلامی پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه نخستین اولویت ما در سال 97 در حوزه مواد مخدر است، تاکید کرد: همچنین مبارزه با کالای قاچاق و ارز، تصادفات منجر به فوت و افزایش میزان رسیدگی به مشکلات مردم در کلانتری ها از دیگر اولویت های تبیین شده برای نیروهای انتظامی مراکز استان ها در سال 97 است.
سردار آقاخانی با اشاره به اینکه دغدغه مردم حساس ترین موضوع برای نیروی انتظامی است، یادآور شد: در 6 ماه نخست سال در بحث مبارزه با جرائم خاص اتفاقات مطلوبی رخ داده است که ازجمله آن ها میتوان به افزایش پنج درصدی میزان دستگیری نسبت به سال گذشته اشاره کرد.
وی با تاکید بر اینکه به دنبال مرتفع کردن دغدغه های مردم از جمله دغدغه امنیتشان هستیم، اظهار کرد: امروزه در نظام جمهوری اسلامی یک صدا است و آن هم قانون است؛ اراذل اوباش جایی در استان مقدس و مذهبی قم نخواهد داشت و دو راهکار برای آن ها وجود دارد که یکی اصلاح اصول رفتاری و دیگری خروج از استان قم است.
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه بیشترین جرایم فضای مجازی در سال 97 را در مباحث اقتصادی بوده است، ادامه داد: قدرت کشف پلیس فتای استان قم 87 درصد است موجب شده است تا پلیس نسبت به سال گذشته افزاش 86 درصدی کشفیات در بحث فضای مجازی و افزایش 43 درصدی میزان دستگیری در این عرصه را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه کشفیات مواد مخدر نیز افزایش 45 درصدی داشته‌ایم، افزود: امسال باتوجه به تاکیدات مسؤولین نظام یکی از اولویت‌ها در جهت کمک به دولت و نظام، نظارت بر کالای قاچاق است.
سردار آقاخانی با اشاره به تاثیر تصادفات منجر به فوت در جامعه و خانواده‌ها، اضافه کرد: در بحث راهنمایی و رانندگی بخشی از کار به عهده مردم است چراکه ابتدا این مردم هستند که باید قوانین را رعایت کنند، البته پلیس نیز باید وظایف خود را در حوزه‌های آموزشی و زیرساخت سازی انجام دهد.
وی با بیان اینکه موتورسواران یکی از مشکلات پلیس در تمامی استان‌ها هستند، عنوان کرد: آموزش و تذکر دادن اولویت نخست ما است ولی اگر کفایت نکرد قانون به ما اجازه توقیف و جریمه را نیز داده است.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه کنترل تردد با استفاده از دوربین های هوشمند تاثیر بسیار زیادی در ساماندهی ترافیک‌ دارد، مطرح کرد: یکی از مکمل‌های تاثیرگذار در بحث امور ترافیکی شهرداری است که خوشبختانه شهرداری قم یک شهرداری زنده و پویا است و با توجه به تعامل‌هایی که صورت گرفته آینده مطلوبی را در حوزه ترافیکی استان قم می‌بینیم.
 

آدرس کوتاه :