جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

استفاده از مبلغان مسلط به زبان‌های مختلف در تخت جمشید - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

استفاده از مبلغان مسلط به زبان‌های مختلف در تخت جمشید


مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در ایام نوروز مبلغانی به تخت جمشید اعزام می‌شوند که به زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، عربی و برخی زبان‌های دیگر و تاریخ ایران مسلط هستند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد

 

حجت‌الاسلام احمد شعبانی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار کرد: این انتخابات بار دیگر پیروزی را برای ملت و کشور رقم زد، حضور گسترده مردم بار دیگر مهر تاییدی بر نظام مردمی جمهوری اسلامی و نمایشی از دموکراسی و مردم‌سالاری دینی در کشور ایران بود.

وی خاطرنشان کرد: اداره‌کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف رسالتی از جمله شناسایی مبلغان توانمند، جذب، گزینش و آموزش و اعزام این مبلغان به مناطق مختلف کشور را پیگیری می‌کند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه مبلغان به دو بخش تقسیم می‌شوند، گفت: برخی از مبلغان در قم ساکن هستند که از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم محسوب می‌شوند و بخشی دیگر مبلغانی هستند که در استان‌ها زندگی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شناسایی، جذب و گزینش مبلغان بومی نامه‌ای برای مدیران استان‌ها صادر شده تا تعامل و ارتباط با حوزه‌های استان داشته و مبلغانی که توانمندی خاصی در امر تبلیغ دارند، جذب شوند.

شعبانی عنوان کرد:‌ اداره‌کل اعزام مبلغ به عنوان نهاد زیرمجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف کشور بوده، بنابراین برای ارتقای امر تبلیغ برنامه‌های مختلف را تدوین و طراحی کردیم.

وی با اشاره به تحولی که در امر تبلیغ در اداره‌کل اعزام مبلغ به وجود آمده است، گفت: برای اعزام مبلغ تنها روش سنتی را اجرا نمی‌کنیم، بنابراین اعزام مبلغ تنها برای منبر و اقامه نماز نیست، بلکه روش نوین برپایی خیمه‌های معرفت در امامزادگان شاخص کشور و مراکز فرهنگی و پارک‌ها پیگیری می‌شود.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه به طراحی‌ دوره‌های آموزشی مختلف اشاره کرد و افزود: دوره‌هایی را در زمینه شناخت مهدویت، امامت، ‌روش پاسخگویی به شبهات، مشاوره و شبهات وهابیون برای مبلغان برگزار کردیم.

وی خاطرنشان کرد: برای روش نوین در خیمه‌های معرفت باید از مبلغانی توانمند در اجرای برنامه کارگروه کودک و نوجوان استفاده شود،‌ بنابراین از اساتید فن دعوت شده تا دوره‌هایی به این منظور برگزار شود.

شعبانی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی برای مبلغان فعال در بخش کارگروه کودک برگزار می‌شود، گفت: سخنرانی چندرسانه‌ای با موضوعات فرهنگی، اعتقادی، سیاسی، اجتماعی و خانوادگی در اختیار مبلغان فعال در خیمه‌های معرفت قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد:‌ مردم روحانیون را امین خود می‌دانند، بنابراین بسیاری از مسائل روانشناسی وجود دارد که از دیگران سئوال نمی‌کنند ولی از مبلغان سئوال می‌شود بنابراین بر اساس نیاز دوره آموزش مشاوره را برگزار می‌کنیم.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد: دوره تخصصی مشاوره از همین هفته آغاز می‌شود و به کسانی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند، گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت آشنایی مبلغان با مباحث مربوط به وقف گفت: به همین منظور تعدادی دوره کارگاهی را برای آشنایی با موضوعات وقف برگزار کردیم و از اسایتد برجسته کشوری از سازمان اوقاف برای تدریس دعوت شد.

وی منبر را یکی از مباحث مهم ذکر کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در بحث توانمندی منبر تاکید داشتند، ‌تاکید آیت‌الله بهجت نیز این بود که منبرها با آیات و روایات غنی و تقویت شوند.

شعبانی خاطرنشان کرد:‌ برگزاری دوره آموزشی با سرفصل‌های مختلف در زمینه صحیح‌خوانی روایات، شناخت روایات صحیح از غیرصحیح و برداشت صحیح از کلمات و مفاهیم کلی روایات برگزار می‌شود تا غنای خاصی به منبرها بخشیده شود.

وی عنوان کرد: در طول سال گذشته 12 هزار نفر از حوزه علمیه قم و مبلغان بومی شهرستان‌ها و کسانی که در بخش‌های فرهنگی مستقر هستند به تبلیغ اعزام شدند.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد:‌ در ایام فاطمیه 2 هزار و 500 نفر اعزام صورت می‌گیرد، البته توجه به افراد توانمند یکی از کارکردهای اعزام مبلغ است و سعی شده مبلغان اعزامی در هر بخش توانمند باشند.

وی با اشاره به استفاده از مبلغان مسلط به زبان‌های خارجی گفت: به عنوان مثال مبلغانی برای تخت جمشید استفاده می‌شوند که مسلط به زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، عربی، برخی زبان‌های دیگر هستند و به تاریخ ایران تسلط دارند. / فارس

آدرس کوتاه :