جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اسلام از ناحیه افراط و تفریط ضربات سهمگینی متحمل شده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

اسلام از ناحیه افراط و تفریط ضربات سهمگینی متحمل شده است


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه دشمن از افراط و تفریط استفاده می‌کند، گفت: دشمنان افراط افراطیون و تفریط تفریطی‌ها را بزرگ‌نمایی کرده و این مسأله را به همه تعمیم می‌دهد و از این مسأله اسلام ضربات سنگینی متحمل شده است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی، در برنامه چشمه معرفت که از شبکه دو سیما پخش شد، با اشاره به گواهی برخی از دانشمندان اهل سنت درباره اهمیت صحیفه سجادیه تصریح کرد: باید بدانیم که صحیفه سجادیه یک گنجینه گرانبها در اختیار ما است.

وی با اشاره به نظر یک عالم اهل تسنن در خصوص صحیفه سجادیه بیان کرد: این عالم اهل سنت معتقد است که صحیفه سجادیه ادامه قیام امام حسین(ع) است.

این مرجع تقلید گفت: این دانشمند اهل سنت می‌گوید امام سجاد 54 دعا را در یک کتاب جمع کرد و هر کس که این دعاها را بخواند یقین خواهد کرد که ایشان در این دعاها تقیه نکرده است و این دعاها دعاهایی انقلابی است.

وی با بیان اینکه این عالم اهل سنت از قیام عاشورا به عنوان عظیم‌ترین انقلاب در کوتاه‌ترین زمان یاد می‌کند، گفت: دعاهای صحیفه سجادیه دعاهای انقلابی است و این عالم شناخت خوبی از این کتاب به دست آورده است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به جمله امام راحل در خصوص صحیفه سجادیه بیان کرد: ایشان در خصوص صحیفه سجادیه می‌فرمایند صحیفه کامله سجادیه از بزرگترین مناجات‌های عرفانی در خلوتگاه انس است، کتابی الهی که از سرچشمه نور خداوند نشأت گرفته و در مسیر سلوک بهترین مسیر است. در شیوه دعا و مناجات بهترین‌ها را برای تشنگان معارفی الهی بیان می‌کند و همچون قرآن کریم دارای منابع غنی است.

وی گفت: باید شناخت کاملی نسبت به صحیفه سجادیه داشته باشیم و امیدواریم که به مرور زمان این کتاب ارزشمند جایگاه خود را پیدا کند.

این مرجع تقلید در ادامه تفسیر دعای مکارم الاخلاق تصریح کرد: دشمن از افراط و تفریط استفاده می‌کند؛ دشمنان افراط افراطیون و تفریط تفریطی‌ها را بزرگنمایی کرده و این مسئله را به همه تعمیم می‌دهد و از این مسئله اسلام ضربات سنگینی متحمل شده است./فارس

آدرس کوتاه :