جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

افسانه سیمور - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

افسانه سیمور

افسانه سیمور


Loading the player...

افسانه سیمور

 

 

مورچه ها با بحران بزرگی دست و پنجه نرم می کنند. شهر مورچه ها سالهاست که مورد استثمار و چپاولگریهای مورچه خوار ظالمی قرار گرفته که هر از گاهی لانه های آنها را خراب می کند و عده ی زیادی از مورچه ها را از بین برده و میخورد. آخرین بار موعدی مقرر کرده که تا آنروز مورچه ها باید مقدار زیادی آذوقه برایش فراهم کنند و اگر تا روز معین این چنین نکنند مانند دفعات قبل تعداد زیادی را کشته و خواهد خوردو...

چند نسل اخیر مورچه ها توان مقابله با مورچه خوار را نداشته اند چرا که آنها در بین خود مشکلات فراوانی دارند.در هر دهکده از شهر مورچه ها مشکلی باعث شده تا نسل های مختلف همدیگر را درک نکرده و با هم متحد نشوند و این عدم فهم درست همدیگر و عدم اتحاد آنها قدرتشان را کاهش داده است و نمی توانند از قدرت دسته جمعی خود برای رفع مشکل بزرگ شان استفاده بکنند.

 

عدم آگاهی بعضی از کودکان و نوجوانان از توانایی ها و قابلیت های شخصی خود و مقایسه زندگی اجتماعی مورچه ها و شباهت زیاد آن به زندگی انسانی و درس هایی مانند اتحاد و همبستگی که می توان از آن گرفت را می توان از جمله اهداف این طرح برشمرد.

برنامه عروسکی افسانه سیمور طی 26 برنامه 15 دقیقه ای ( مجموع 390 دقیقه) در سیمای استانی قم تولید شده و آماده پخش می باشد.

 

خلاصه داستان:

شهر مورچه ها سال هاست که مورد استثمار و چپاولگری مورچه خوار ظالم است. چند نسل آخر مورچه ها توان مقابله با آن را نداشته و در هر دهکده از شهر مورچه ها مشکلی باعث شده تا نسل های مخلتف همدیگر را درک نکنند و با هم متحد نشوند.

در افسانه مورچه ها آمده است که در این گونه موارد تنها سیمور مورچه بسیار بزرگ با قدرت و شجاعت صدها مورچه است که می تواند برمشکلات غلبه کند و در طی قسمت های این مجموعه مورچه ها سعی در پیدا کردن سیمور را دارند.

 

عوامل این برنامه :

تهیه کننده: حمید عطارد

 

 

 

 
سال تولید: 1390

.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.