جهش تولید | جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

افسانه سیمور - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

افسانه سیمور

افسانه سیمور


Loading the player...

افسانه سيمور


مورچه ها با بحران بزرگي دست و پنجه نرم مي کنند. شهر مورچه ها سالهاست که مورد استثمار و چپاولگريهاي مورچه خوار ظالمي قرار گرفته که هر از گاهي لانه هاي آنها را خراب مي کند و عده ي زيادي از مورچه ها را از بين برده و ميخورد. آخرين بار موعدي مقرر کرده که تا آنروز مورچه ها بايد مقدار زيادي آذوقه برايش فراهم کنند و اگر تا روز معين اين چنين نکنند مانند دفعات قبل تعداد زيادي را کشته و خواهد خوردو...

چند نسل اخير مورچه ها توان مقابله با مورچه خوار را نداشته اند چرا که آنها در بين خود مشکلات فراواني دارند.در هر دهکده از شهر مورچه ها مشکلي باعث شده تا نسل هاي مختلف همديگر را درک نکرده و با هم متحد نشوند و اين عدم فهم درست همديگر و عدم اتحاد آنها قدرتشان را کاهش داده است و نمي توانند از قدرت دسته جمعي خود براي رفع مشکل بزرگ شان استفاده بکنند.

 

عدم آگاهي بعضي از کودکان و نوجوانان از توانايي ها و قابليت هاي شخصي خود و مقايسه زندگي اجتماعي مورچه ها و شباهت زياد آن به زندگي انساني و درس هايي مانند اتحاد و همبستگي که مي توان از آن گرفت را مي توان از جمله اهداف اين طرح برشمرد.

برنامه عروسکي افسانه سيمور طي 26 برنامه 15 دقيقه اي ( مجموع 390 دقيقه) در سيماي استاني قم توليد شده و آماده پخش مي باشد.

 

خلاصه داستان:

شهر مورچه ها سال هاست که مورد استثمار و چپاولگري مورچه خوار ظالم است. چند نسل آخر مورچه ها توان مقابله با آن را نداشته و در هر دهکده از شهر مورچه ها مشکلي باعث شده تا نسل هاي مخلتف همديگر را درک نکنند و با هم متحد نشوند.

در افسانه مورچه ها آمده است که در اين گونه موارد تنها سيمور مورچه بسيار بزرگ با قدرت و شجاعت صدها مورچه است که مي تواند برمشکلات غلبه کند و در طي قسمت هاي اين مجموعه مورچه ها سعي در پيدا کردن سيمور را دارند.

 

عوامل اين برنامه :

تهيه کننده: حميد عطارد

 

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.