رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۸

افسانه سيمور - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

افسانه سيمور

Loading the player...

 

مورچه ها با بحران بزرگي دست و پنجه نرم مي کنند. شهر مورچه ها سالهاست که مورد استثمار و چپاولگريهاي مورچه خوار ظالمي قرار گرفته که هر از گاهي لانه هاي آنها را خراب مي کند و عده ي زيادي از مورچه ها را از بين برده و ميخورد. آخرين بار موعدي مقرر کرده که تا آنروز مورچه ها بايد مقدار زيادي آذوقه برايش فراهم کنند و اگر تا روز معين اين چنين نکنند مانند دفعات قبل تعداد زيادي را کشته و خواهد خوردو...

چند نسل اخير مورچه ها توان مقابله با مورچه خوار را نداشته اند چرا که آنها در بين خود مشکلات فراواني دارند.در هر دهکده از شهر مورچه ها مشکلي باعث شده تا نسل هاي مختلف همديگر را درک نکرده و با هم متحد نشوند و اين عدم فهم درست همديگر و عدم اتحاد آنها قدرتشان را کاهش داده است و نمي توانند از قدرت دسته جمعي خود براي رفع مشکل بزرگ شان استفاده بکنند.

 

عدم آگاهي بعضي از کودکان و نوجوانان از توانايي ها و قابليت هاي شخصي خود و مقايسه زندگي اجتماعي مورچه ها و شباهت زياد آن به زندگي انساني و درس هايي مانند اتحاد و همبستگي که مي توان از آن گرفت را مي توان از جمله اهداف اين طرح برشمرد.

برنامه عروسکي افسانه سيمور طي 26 برنامه 15 دقيقه اي ( مجموع 390 دقيقه) در سيماي استاني قم توليد شده و آماده پخش مي باشد.

 

سال تولید: 1390

تهیه کننده: حمید عطارد

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.