جهش تولید | دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

الگوگیری از حرکت جهادی امام حسین(ع) تنها راه مقابله با دشمنان اسلام است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

الگوگیری از حرکت جهادی امام حسین(ع) تنها راه مقابله با دشمنان اسلام است


عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حرکت جهادی اباعبدالله(ع) الگویی است که با معرفی دقیق آرمان‌های امام حسین(ع) ملت را در مسیر درست حفظ کرده و درس فراموش نشدنی به همه کسانی که قصد تعدی دارند، می‌دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری:

آیت‌الله سید محمد واعظ موسوی، با اشاره به لزوم بهره‌گیری از درس‌های قیام عاشورا اظهار داشت: فرهنگ محرم و عاشورا به عنوان میراث بزرگ اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) در سازندگی تاریخ تشیع نقش مهمی داشته است و امروز دشمن برای اینکه بتواند مفهوم شهادت را از فرهنگ شیعی بگیرد به هر وسیله‌ای چنگ زده و از هر شیوه‌ای در این زمینه استفاده می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اقدامات دشمنان در راستای مقابله با فرهنگ عاشورا افزود: دشمنان این موضوع را می‌دانند اگر فرهنگ محرم و عاشورا از شیعیان گرفته شود، این مذهب هم مثل دیگر مذاهب کم تأثیر و بی‌احساس می‌شود و از پویایی و نشاط و تأثیرگذاری تهی می‌شود.

آیت‌الله واعظ موسوی با بیان اینکه ائمه معصومین (ع) پس از شهادت امام حسین (ع) همواره در بزرگداشت شهدای کربلا و سید الشهدا (ع) پیشگام بودند گفت: ائمه (ع) با برگزاری مجلس مصیبت امام حسین (ع) مردم را به حفظ این فرهنگ ترغیب می‌کردند تا همانند اباعبدالله (ع) با احیای امر به معروف و نهی از منکر گام‌های بلندی در ترویج معروف‌ها و ریشه‌کنی منکرها بردارند و جامعه مورد نظر پیامبر اسلام را که امام علی (ع) برای رسیدن به آن تلاش کردند در جهان امروز ترسیم کنند.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: علمای امروز جا پای معصومین گذاشته و در راستای زدودن شبهات و خرافات از چهره اسلام و مکتب تشیع فعالیت می‌کنند و با معرفی و بیان واقعیت‌های قیام کربلا  درصدد هستند مردم تحت بیرق امام حسین (ع) به سعادت دین و دنیا و آخرت برسند.

وی عنوان کرد: مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری امسال نیز همانند سال‌های گذشته تاکید برحفظ سنت‌های اصیل عزاداری و زدودن همه خرافات و آن چه که از سوی تشیع انگلیسی نشر داده می‌شود اقدام می‌کنند و زمینه را برای معرفی اسلام و شیعه اصیل که در مسیر سرخ امام حسین (ع) ترسیم کرده فراهم می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تصریح بر اینکه زمینه برای الگوگیری از قیام امام حسین (ع) وجود دارد اظهار داشت: برای اقشار مختلف جامعه در عرصه عاشورا الگوهای مناسبی برای تبعیت وجود دارد، گام برداشتن در مسیر معنویت و احیای نماز و زنده نگه‌داشتند فرایض الهی از جمله درس‌های ماندگاری و جاودانه‌ای است که قیام امام حسین (ع) به انسان‌ها فرا داده است.

آیت الله واعظ موسوی با بیان اینکه با الگوگیری از قیام امام حسین (ع) نظام اسلامی را به جایگاه مناسب خود در جهان اسلام برسانیم تصریح کرد: مبارزه با ظلم و طاغوت درس مهمی است که قیام اباعبدالله(ع) به همه بشریت داده و امروز هر کسی که علیه ظلم و ستم و تعدی حرکتی در هر گوشه‌ای از دنیا انجام می‌دهد قیام امام حسین (ع) را به عنوان الگو و اسوه خویش معرفی می‌کند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نظام اسلامی ثمره خون شهدا است و با مهندسی امام  راحل به ثمر نشسته است افزود: رشادت‌های رزمندگان اسلام و مراجع تقلید و مدیریت مقام معظم رهبری خاری در چشم استکبار شده است، حرکت جهادی اباعبدالله(ع) الگویی است که با معرفی دقیق آرمان‌های امام حسین(ع) ملت را در همین مسیر حفظ کرده و درس فراموش نشدنی دیگری به همه کسانی که قصد تعدی دارند داده باشیم./تسنیم

آدرس کوتاه :