جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

امسال شاهد زمستان سردتری نسبت به سال گذشته نخواهیم بود - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 


امسال شاهد زمستان سردتری نسبت به سال گذشته نخواهیم بود


مدیرکل هواشناسی استان قم گفت: میانگین دما نسبت به دوره آماری بلند مدتی که پیش بینی شده بود حدود یک درجه بیش‌تر است در نتیجه امسال شاهد زمستان سردتری نسبت به سال گذشته و دوره آماری بلند مدت نخواهیم بود.مدیرکل هواشناسی استان قم گفت: میانگین دما نسبت به دوره آماری بلند مدتی که پیش بینی شده بود حدود یک درجه بیش‌تر است در نتیجه امسال شاهد زمستان سردتری نسبت به سال گذشته و دوره آماری بلند مدت نخواهیم بود.

مهران حیدری با اشاره به اینکه بر اساس آخرین پیش بینی فصلی سازمان هواشناسی کشور میزان بارندگی از دی‌ماه کاهش پیدا می‌کند، اظهار کرد: این کاهش باران در ماه اسفند مشهودتر خواهد بود البته پیش بینی‌های فصلی نزدیک به 75 درصد و بیش‌تر به وقوع می‌پیوندد.
وی با بیان اینکه سازمان هواشناسی کشور وضعیتی که در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی بیان می‌شود را تایید نمی‌کند، عنوان کرد: در دی ماه و ماه بهمن کم ‌ترین میزان دما را در کشور و در استان قم خواهیم داشت ولی این دما به میزانی که در فضای مجازی بیان می‌شود کم نیست.
مدیرکل هواشناسی استان قم با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته شب‌های گرم‌تری را تجربه می‌کنیم، مطرح کرد: میانگین دما نسبت به دوره آماری بلند مدتی که پیش بینی شده بود حدود یک درجه بیش‌تر است در نتیجه امسال شاهد زمستان سردتری نسبت به سال گذشته و دوره آماری بلند مدت نخواهیم بود.
وی با بیان اینکه در اسفندماه شاهد افزایش دما نسبت به دوره بلند مدت هستیم، خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط مذکور احتمال رشد بیولوژیکی باغات و گل دادن درختان افزایش پیدا می‌کند که در نتیجه احتمال ناهنجاری‌ در این حوزه دور از انتظار نیست.
حیدری با اشاره به اینکه تا جایی که امکان داشته باشد با سرما زدگی مقابله خواهیم کرد، تصریح کرد: با ثبت نام در سامانه پیامکی سازمان هواشناسی کشور متقاضیان می‌توانند پیش بینی‌های سه روز آینده هوا را دریافت کنند.
وی با بیان اینکه شاهد 61 درصد افزایش بارندگی بوده‌ایم، یادآور کرد: امیدواریم امسال یک سال آبی نرمال و مطلوبی را داشته باشیم اگرچه در یک دوره کم آبی و خشکسالی 10 ساله قرار داریم.
اروجی مدیرکل مدیریت بحران استانداری قم در اولین ارتباط تلفنی استودیوی برنامه گفتگوی خبری با اشاره به اینکه شاهد هماهنگی تمام دستگاه‌های امدادی در فصل زمستان هستیم، اظهار داشت: طرح عملیات زمستانی با همکاری تمام نیروهای امدادی از 26 آذرماه آغاز شده و تا 25 اسفند ادامه خواهد داشت.
همچنین طلایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی در ارتباطی دیگر با بیان اینکه سرما زدگی یکی از آسیب‌های باغات است که خسارت زیادی را به دنبال دارد، عنوان کرد: محصولات باغی به خواب زمستانی رفته‌اند و فعلا در مقابل سرما مقاوم هستند ولی افزایش دما در ماه اسفند موجب بیدار شدن زودتر درختان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کشاورزان نیز اطلاعات لازم از این موضوع را کسب کرده‌اند، مطرح کرد: امسال تا قبل از به خواب رفتن گیاهان و درختان سرما نداشتیم و تا کنون هیچ مشکلی در حوزه سرما زدگی به وجود نیامده است.
نصیری مدیرعامل شرکت گاز استان قم نیز در ارتباطی تلفنی با استودیوی برنامه ی گفتگوی خبری با اشاره به اینکه تامین گاز در فصل سرما ازجمله اهداف اصلی شرکت گاز است، خاطرنشان کرد : خوشبختانه مشکل خاصی را در زمینه تامین گاز در استان قم نخواهیم داشت؛ تعمیرات و به روز رسانی تجهیزات برای فصل سرما نیز انجام شده است.

آدرس کوتاه :