جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

انقلاب اسلامی باید به مردم جهان شناسانده شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

انقلاب اسلامی باید به مردم جهان شناسانده شود


یکی از مراجع تقلید بر لزوم شناساندن انقلاب اسلامی ایران به جهانیان تأکید کرد و گفت: این انقلاب چهره اسلام را تغییر داد.

آیت الله نوری همدانی:

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ، در دیدار جمعی از طلاب بلوچستان با بیان اینکه طلاب دارای ۲ مرحله زندگی هستند، افزود: تحصیل و تعلیم و تعلم و همچنین خودسازی و تجهیز خود برای آینده از مراحل مهم زندگی طلاب محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه طلبگی بهترین شغل است، افزود: روایات بسیاری در خصوص طلبگی و مزایای طلبگی بیان شده است.

استاد برجسته حوزه در خصوص اصول طلبگی نیز افزود: اخلاص مهم‌ترین اصل در طلبگی است و بدون آن علم برکت پیدا نمی‌کند و تأثیر علم با اخلاص در جامعه مشخص می‌شود.

وی دومین اصل در طلبگی را داشتن همت بلند عنوان کرد و افزود: امام خمینی(ره) به واسطه فقیه بودن توانست انقلاب جهانی را به پیروزی برساند و به سراسر جهان این انقلاب را انتقال دهد.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: سومین اصل در طلبگی داشتن اراده و تصمیم قاطع است زیرا افرادی که اراده قوی ندارند هیچگاه نمی‌توانند در زندگی پیشرفت کنند بنابرین باید با جدیت قدم برداشت.

وی گفت: سعی و کوشش و پرهیز از تنبلی و همچنین داشتن نظم از دیگر اصول طلبگی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

خواندن نماز شب دل را نورانی می‌کند

این مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: علمای بزرگ توصیه کرده‌اند که سحر خیزی و خواندن نماز شب نورانیتی در دل انسان ایجاد می‌کند بنابرین طلاب باید یک ساعت به سحر بیدار شوند و به مطالعه و خواندن قرآن بپردازند.

وی با اشاره به لزوم زمان‌شناس بودن افزود: زمان‌شناس بودن اهمیت بسیاری دارد بنابرین باید انقلاب را به خوبی شناخت و به مردم دنیا نیز شناساند زیرا انقلاب چهره اسلام و مسلمانان را تغییر داد./مهر

آدرس کوتاه :