جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

آیت الله صافی گلپایگانی:انتقاد از سکوت مجامع اسلامی در قبال کشتار شیعیان نیجریه - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

آیت الله صافی گلپایگانی:انتقاد از سکوت مجامع اسلامی در قبال کشتار شیعیان نیجریه


آیت الله صافی گلپایگانی با محکومیت کشتار شیعیان نیجریه اقدامات لازم و مناسب کشورهای اسلامی برای جلوگیری از چنین فجایعی را خواستار شد

محکومیت کشتار شیعبان نیجریه

آیت الله صافی گلپایگانی از سکوت مجامع اسلامی در قبال کشتار شیعیان نیجریه ابراز تاسف کردند.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ایشان  امروز در دیدار مسئول ستاد مرکزی مؤسسات و مراکز مهدوی به همراه جمعی از اعضای این ستاد،با اشاره به شهادت جمع زیادی از شیعیان مظلوم در نیجریه و پاراچنار پاکستان افزودند: شیعیان مظلومی که هیچ خطری برای کشورهای اسلامی ندارند و صادقانه و مظلومانه و مسالمت‌آمیز در این کشورها زندگی می‌کنند، این چنین به دست اجانب گرفتار شده اند و شهید می‌شوند که مجامع بین المللی و اسلامی هم در مقابل این جنایات سکوت اختیار می‌کنند.

آیت الله صافی گلپایگانی تاکید کردند: باید همه دنیا این جنایات زشت را محکوم کنند و خصوصاً کشورهای اسلامی برای جلوگیری از چنین فجایعی، اقدامات لازم و مناسب را انجام دهند.

ایشان با ابراز تأسف از عملکرد دولت نیجریه گفتند: کشور نیجریه به جای اینکه فرقه ضالّه بوکوحرام را ، که در این چند سال این همه جنایت کرده و انسان‌های زیادی را به قتل رسانده است،قلع و قمع کند، با آنها همکاری کرده و شیعیان مظلوم را به قتل می‌رساند و متأسّفانه این جنایت برای آنها عادی شده است.

آیت الله صافی گلپایگانی افزودند: قلب مقدّس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از این جنایات و حوادث غیر انسانی ناراحت و غمگین است.

یادآور می شود: نیروهای ارتش نیجریه روزهای شنبه و یکشنبه این هفته در چند حمله به حسینیه بقیه الله و منزل شیخ زاکزاکی در شهر زاریا نیجریه، صدها تن از شیعیان این کشور را به شهادت رساندند.

آدرس کوتاه :