جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

ایثار ماهان‌تندیس در اندیشه پیروزی برابر آلومینیوم هرمزگان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ایثار ماهان‌تندیس در اندیشه پیروزی برابر آلومینیوم هرمزگان


تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس قم در اندیشه کسب دومین پیروزی متوالی خود برابر تیم آلومینیوم المهدی هرمزگان به مصاف این تیم می‌رود.

تیم‌های بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس قم و آلومینیوم المهدی هرمزگان در گروه نخست از مرحله مقدماتی فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور حضور دارند و قرار است عصر بیست و یکمین روز آبان ماه به مصاف یکدیگر بروند.

نمایندگان بسکتبال با ویلچر استان‌های قم و هرمزگان تا پیش از آغاز فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور هرگز سابقه رویارویی با یکدیگر در بالاترین سطح مسابقات باشگاهی کشور را ندارند و امسال در گروه نخست مقدماتی قرار است حداقل دو مصاف با یکدیگر داشته باشند.

این در حالی است که تیم‌های حاضر در گروه نخست از مرحله مقدماتی فصل 1394 لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌‌های کشور یعنی ایثار ماهان‌تندیس قم، شهرداری اراک، آلومینیوم المهدی هرمزگان و هیئت زنجان بازی‌های خود در مرحله نخست لیگ برتر را اوایل آبان‌ماه انجام داده‌اند.

در یکی از بازی‌های مرحله نخست از فصل جدید لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور تیم‌های ایثار ماهان‌تندیس قم و آلومینیوم المهدی هرمزگان به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان رقابت دو تیم در چهار زمان 10 دقیقه‌ای،‌ این نماینده قم بود که با اختلاف 33 امتیاز حریف خود را شکست داد.

تیم‌های بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس قم و آلومینیوم المهدی هرمزگان در نخستین بازی مرحله نخست بازی‌های گروه نخست فصل جدید لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور با یکدیگر مسابقه دادند و در نهایت شاگردان عباس خاکی در تیم ایثار ماهان‌تندیس 71 بر 48 حریف خود را شکست دادند.

نماینده قم در این دیدار کاملا برتر از حریف خود ظاهر شد و در تمام زمان‌های این بازی از نماینده هرمزگان برتر بود تا اینکه نخستین پیروزی خود همراه با دو امتیاز ارزشمند را از جدال با تیم آلومینیوم المهدی به دست آورد و گام نخست از لیگ 94 را محکم برداشت.

تا پیش از این بازی، دو تیم هیچ سابقه رویارویی در مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور را نداشتند و اکنون که قرار است دیدارهای مرحله دوم از گروه نخست روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در هرمزگان به مصاف یکدیگر بروند دومین رویارویی آنها انجام می‌شود.

دیدارهای مرحله دوم از فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال با ویلچر ایران در گروه نخست مقدماتی در حالی روزهای پنجشنبه و جمعه در بندرعباس به انجام می‌رسد که در پایان مرحله نخست تیم ایثار ماهان‌تندیس قم با کسب پنج امتیاز در مکان دوم جدول ایستاده و تیم آلومینیوم المهدی نیز با کسب چهار امتیاز رده سوم در اختیار دارد و امیدوار به استفاده از موقعیت میزبانی در مرحله دوم است تا جایگاه خود را در جدول ارتقا بدهد.

بر اساس برنامه‌ریزی انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشورمان بازی‌های مرحله دوم در حالی برگزار می‌شود که تیم‌های اول و دوم گروه در پایان این مرحله منتظر تیم‌های سوم و چهارم گروه مقابل برای برگزاری مراحل سوم و چهارم خواهند بود و تیم‌های سوم و چهارم گروه نخست با تیم‌های اول و دوم گروه دوم در مرحله بعد مسابقه خواهند داد.

آدرس کوتاه :