جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹

ایجاد سامانه داخلی برای قرآن‌آموزان قمی در سال جاری - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ایجاد سامانه داخلی برای قرآن‌آموزان قمی در سال جاری


مسئول طرح حفظ قرآن اوقاف و امور خیریه شهرستان قم گفت: در سطح قم سامانه‌ای داخلی ‏طراحی شده و به هر یک از قرآن‌آموزان قمی یک کد شناسایی اختصاص یافته است.‏

حجت الاسلام زمانی مطرح کرد؛

حجت‌الاسلام سید جعفر زمانی با اشاره به شرکت حدود 3 هزار نفر از خواهران و برادران قمی در طرح حفظ قرآن سازمان اوقاف در سال جاری اظهار کرد: از این بین استقبال خواهران بسیار خوب بوده به طوری که 2 هزار و 200 نفر از قرآن‌آموزان قمی را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: آزمون شفاهی متمرکز طرح حفظ قرآن اوقاف و امور خیریه با شرکت 3 هزار نفر طی روزهای ابتدایی اسفندماه برگزار شد و آزمون کتبی هم 15 اسفندماه در 11 رشته برگزار می‌شود.

مسئول طرح حفظ قرآن اوقاف و امور خیریه شهرستان قم با بیان اینکه برگزاری آزمون شفاهی به صورت متمرکز یکی از اقدامات ابتکاری در سطح کشور محسوب می‌شود گفت: علاوه بر این در سطح قم، علاوه بر سامانه سازمان اوقاف، سامانه‌ای داخلی هم طراحی شده و به هر یک از قرآن‌آموزان یک کد شناسایی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: از طریق این کد شناسایی داخلی، میزان فعالیت، پیشرفت، اساتید و حضور و غیاب قرآن‌آموزان و حافظان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

زمانی با اشاره به برپایی 200 کلاس ویژه طرح حفظ قرآن در قم طی سال 93 خاطرنشان کرد: در این بین 170 کلاس برای خواهران و 30 کلاس هم برای برادران تشکیل شده است.

مسئول طرح حفظ قرآن اوقاف و امور خیریه شهرستان قم افزود: سامانه داخلی قرآن‌آموزان اوقاف در قم پس از شش ماه فعالیت طراحی و راه‌اندازی شده و از این پس به صورت سازمان‌یافته، فعالیت قرآن‌آموزان و حافظان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

آدرس کوتاه :