جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

برپایی 200 کلاس مهارتی در طرح اوقات فراغت تابستان در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برپایی 200 کلاس مهارتی در طرح اوقات فراغت تابستان در قم


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم گفت: 179 جلسه تفسیر قرآن، 586 حلقه قرآنی، 213 اتاق فکر، 256 پرسمان جوان، 293 خانه بهشتی، 332 جلسه نماز یاور و 200 کلاس مهارتی در طرح اوقات فراغت تابستان برپا می‌شود.

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم خبر داد

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید روحانی ظهر امروز در آیین افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم که در دفتر آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی برگزار شد، با تاکید بر اینکه کانون‌های مساجد با نگاه جهادی حرکت‌های فرهنگی خود را در استان قم دنبال می‌کنند، اظهار کرد:‌ 530 کانون فرهنگی در 370 مسجد فعالیت دارند که برخی از این کانون‌ها نیز به خواهران اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه 50 رسالت فرهنگی به عهده کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد واگذار شده است، اضافه کرد: توانمندسازی مسؤولان این کانون‌ها توسط دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم پیگیری می‌شود و اکنون 330 کانون برای آغاز طرح تابستانی تفاهم‌نامه امضا کرده که در میان آنها 110 کانون به خواهران اختصاص دارد.

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم خاطرنشان کرد: برای فعالیت کانون‌ها نزدیک به یک میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که 300 میلیون تومان از این اعتبار توسط ستاد عالی مساجد و باقیمانده آن باید با بودجه‌های استانی تامین شود اما با توجه به اینکه استان قم وضعیت اعتباری مطلوبی ندارد تامین این میزان اعتبار با استفاده از ظرفیت خیرین دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مختلف تفریحی و ورزشی باید مقدمه‌ای برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد باشد، تصریح کرد: 179 جلسات تفسیر قرآن، 586 حلقه قرآنی، 65 حلقه پژوهش، 213 اتاق فکر، 256 پرسمان جوان، 293 خانه بهشتی، 332 جلسه نماز یاور و 200 کلاس مهارتی در طرح اوقات فراغت تابستان برپا می‌شود./ فارس

آدرس کوتاه :