سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۱ مرداد ۱۴۰۰

برگزاری مسابقات بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور در قم‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری مسابقات بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور در قم‌


مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی جانبازان و معلولین ایثار استان قم از آغاز مسابقات بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور در قم خبر داد.

به مدت دو روز صورت می‌گیرد:

علی خوشرفتار، اظهار کرد: باشگاه فرهنگی ورزشی جانبازان و معلولین ایثار قم از صبح روز پنجشنبه پنجم آذر ماه به مدت دو روز میزبانی تیم‌های شرکت کننده در مرحله گروهی مسابقات لیگ دسته دوم بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور را برعهده دارد.

وی ادامه داد: این دوره از رقابت‌ها با شرکت تیم‌های هیئت بم، ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم و هیئت البرز به میزبانی تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم در سالن چند منظوره مجموعه ورزشی شهدای بهزیستی قم برگزار می‌شود و طی آن بازی‌های جذابی را در پیش خواهیم داشت.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی جانبازان و معلولین ایثار استان قم اضافه کرد: در نخستین روز این رقابت‌ها، صبح روز پنجشنبه پنجم آذر ماه بسکتبالیست‌های جانباز و معلول هیئت البرز به مصاف تیم هیئت بم می‌روند و در دیگر دیدار عصر همین روز تیم ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم مقابل تیم هیئت البرز صف آرایی خواهد کرد.

وی با اشاره به دومین مسابقه تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس (ب) قم در این مرحله، خاطرنشان کرد: تیم ما بعد از بازی با البرز در روز جمعه ششم آذر ماه دومین بازی خود از مرحله نخست مقدماتی فصل جدید لیگ دسته دوم را در مصاف با تیم هیئت بم انجام می‌دهد.

خوشرفتار با بیان اینکه مسابقات مقدماتی در دو مرحله به انجام می‌رسد تا تیم‌های صعود کننده به نیمه نهایی مشخص شوند، در ادامه افزود: رقابت‌های مرحله مقدماتی لیگ دسته دوم بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور با شرکت تیم‌های مدعی در دو گروه مقدماتی برگزار می‌شود و طی آن از هر گروه در پایان مرحله گروهی دو تیم راهی مرحله نهایی می‌شوند که از بین آنها، چهره دو تیم صعود کننده به لیگ دسته اول مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرحله نهایی این رقابت‌ها زمستان امسال به انجام می‌رسد، عنوان کرد: باشگاه فرهنگی ورزشی جانبازان و معلولین ایثار قم در مسابقات لیگ‌های بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور دو نماینده دارد و دیگر نماینده این باشگاه یعنی ایثار ماهان‌تندیس (الف) قم در لیگ برتر به عنوان مدافع عنوان قهرمانی سال 93، فعلا صدرنشین گروه نخست مقدماتی فصل 1394 است.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی جانبازان و معلولین ایثار استان قم خاطرنشان کرد: در مسابقات فصل گذشته لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور، بسکتبالیست‌های جانباز و معلول تیم ایثار ماهان‌تندیس (الف) قم با کسب نتایج بسیار خوب بر سکوی نخست ایستادند و بدین‌ترتیب نخستین قهرمانی خود در لیگ برتر را جشن گرفتند.

وی بیان کرد: سال گذشته میزبان آخرین مرحله مسابقات لیگ برتر نیز بودیم و رقابت‌های مرحله نهایی با حضور چهار تیم هیئت زنجان، پیام مخابرات اصفهان، شهرداری آمل و ایثار ماهان‌تندیس (الف)  قم در سالن شهدای بهزیستی قم برگزار شد و در این سالن عنوان قهرمانی را از آن خود کردیم.

آدرس کوتاه :