جهش تولید | چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹

برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز در استان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز در استان قم


رئیس ستاد اقامه نماز استان قم گفت: مسابقه کتابخوانی نماز در روز 15 بهمن ماه در مصلای قدس برگزار می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم خبر داد

محمد خامه‌یار در جلسه شورای نماز استان که عصر امروز در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری برگزار شد، با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز در استان اظهار کرد: این مسابقه در روز 15 بهمن ماه در مصلی قدس برگزار می‌شود، همچنین برنامه برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز را در بخش‌های استان قم در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: بخشی از هدایای مسابقه کتابخوانی نماز تامین شده است و دستگاه‌های استان قم باید در تامین مابقی هدایای این مسابقه مشارکت داشته باشند، مرحله اول مسابقه کتابخوانی نماز به صورت حضوری و مرحله بعدی به صورت اینترنتی خواهد بود، شرکت در مسابقه حضوری امتیاز بیشتری دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم افزود: اجلاس استانی نماز چند ماه پیش در قم برگزار شد، پخش این اجلاس از شبکه نور را شاهد بودیم و شهرداری قم در برگزاری مطلوب اجلاس استانی نماز مشارکت داشت، کیفیت برگزاری این اجلاس خیلی بالاتر از اجلاس‌های دیگر بود.

خامه‌یار در ادامه گفت: پیشنهاد می‌کنم که شرکت کارمندان دولت در استان قم در مسابقه کتابخوانی نماز جزو ساعت‌های آموزشی آن‌ها لحاظ شود، همچنین در بحث ارزیابی ادارات استان در زمینه اقامه نماز، شرکت کارمندان ادارات در مسابقه کتابخوانی نماز را مدنظر قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: شهرداری قم یکی از میدان‌های این شهر را به نام نماز نامگذاری کرده است، اکنون چند گروه برای طراحی المان این میدان در حال کار هستند و شهرداری قم اعتبار خوبی را برای اجرای المان میدان نماز در نظر گرفته است، دستگاه‌های فرهنگی استان نظرات خودشان در خصوص المان این میدان اعلام کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم افزود: سخنرانان همایش نماز گفتند که از قالب هنر کمتر در زمینه ترویج نماز استفاده می‌شود، برای جبران این خلاء جشنواره نماز و نیایش در رشته‌های همچون فیلم، فیلم نامه نویسی و عکس هفته آینده در استان قم برگزار خواهد شد.

خامه‌یار با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز در استان قم اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص موضوع کتابخوانی تاکیدات زیادی داشتند، در این راستا برای ترغیب مردم استان برای شرکت در مسابقه کتابخوانی نماز، کتاب این مسابقه را با 60 درصد تخفیف به آن‌ها ارائه می‌دهیم، پی دی اف این کتاب هم در فضای مجازی است.

وی ادامه داد: بحث ترویج فرهنگ نماز را در زندان‌های استان قم دنبال می‌کنیم، کتاب‌های مسابقه کتابخوانی نماز هم به رایگان به زندانیان داده می‌شود و این مسابقه در زندان‌های استان هم برگزار خواهد شد، کارهای فرهنگی خوبی در زندان‌های قم انجام می‌شود، ولی دیده نمی‌شود، پرداختن به نماز آسیب‌های اجتماعی را در جامعه کم می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم افزود: تلاش می‌کنیم که جمعیت زیادی در مسابقه کتابخوانی نماز شرکت کنند، اداره ارشاد قرار است که سه هزار نسخه کتاب این مسابقه را چاپ کند، باید همه دستگاه‌های استان قم برای برگزاری مطلوب مسابقه کتابخوانی نماز تلاش کنند، این مسابقه از کتاب ثانیه‌های انس نوشته رضا اخوی برگزار می‌شود.

خامه‌یار با اشاره به مشارکت شهرداری قم در برنامه‌های اقامه نماز اظهار کرد: این نهاد پذیرفته است که مشکلات مساجد ورودی شهر قم را مورد بررسی قرار بدهد و این مساجد را بازسازی کند، شهرداری قم یکی از دستگاه‌های همکار ستاد اقامه نماز است.

وی ادامه داد: هفته آینده نشست فصلی دبیران نماز ادارات استان قم برگزار می‌شود، 12 دستگاه استان در زمینه اقامه نماز شایسته تقدیر ویژه شناخته شدند و باید از این دستگاه‌ها تقدیر شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم افزود: پیش بینی می‌کنیم که حدود 20 هزار نفر از مردم استان در مسابقه کتابخوانی نماز به صورت حضوری و اینترنتی شرکت کنند، امکان برگزاری این مسابقه در زندان‌ها، کانون‌های هلال احمر و امامزاده‌های استان قم وجود دارد.

خامه یار در پایان خاطرنشان کرد: در دو بخش شهر قم میدان نماز را افتتاح و از خادمان نماز تقدیر کردیم، همچنین به دنبال افتتاح میدان نماز در بقیه بخش‌های شهر هم هستیم.

آدرس کوتاه :