جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

برگزاری نشست تخصصی «حوزه و بایسته‎های دیپلماسی مذهبی» - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری نشست تخصصی «حوزه و بایسته‎های دیپلماسی مذهبی»


رئیس مرکز پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران از نشست هم‎اندیشی با موضوع «حوزه و بایسته‎های دیپلماسی مذهبی» در استان قم خبر داد.

از سوی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی مسجد جمکران

 سید مجید امامی، رئیس مرکز پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران در گفت‎وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» درباره نشست هم‎اندیشی با موضوع «حوزه و بایسته‎های دیپلماسی مذهبی» اظهار داشت: پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران نشست هم‎اندیشی با موضوع «حوزه و بایسته‎های دیپلماسی مذهبی» در روز چهارشنبه، 16 دی‎ماه برگزار می‌کند.

رئیس مرکز پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران ادامه داد: مسجد مقدس جمکران  با توجه به مأموریت مطالعات مهدوی ـ تمدنی خود در گستره جهان اسلام به مثابه بستر عینی تحقق تمدن نوین اسلامی به عنوان زمینه ظهور حضرت حجت (ارواحنا فداه ) و با در نظر گرفتن این اصل که حوزه علمیه به عنوان اصلی‎ترین نهاد پشتیبان تمدن‎ساز در جمهوری اسلامی ایران است این هم اندیشی را برگزار کند.

امامی ادامه داد: در این هم اندیشی حضرت آیت الله علیدوست، حجت اسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب و شخصیت‌های برجسته دروس خارج فقه حوزه علمیه قم حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه این نشست با هدف کشف راهکارهای مواجهه تمدنی با جهان اهل سنت برگزار می‌شود، افزود: در پایان این نشست به بررسی کتاب ویژه و جریان‎ساز «اطلس رهبران»، با حضور جمع نویسندگان و مشارکت‎کنندگان در تدوین این کتاب پرداخته می‌شود.

رئیس مرکز پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران در توضیح کتاب «اطلس رهبران» تصریح کرد: کتاب «اطلس رهبران» توسط اندیشکده مرصاد  در قم نگاشته شده است و گزارشی تحلیلی و دقیق از جریان‎شناسی رهبران جهان اهل سنت از شرق آسیا تا غرب آفریقا و دیگر نقاط جهان است. چندین شخصیت برجسته کشوری ضمن برقراری ارتباط با نویسندگان این کتاب، خبر از اعجاب و تقدیر رهبر معظم انقلاب از این کتاب و توصیه آن به شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت جهت مطالعه دادند.

وی خاطرنشان کرد: عموم فرهیختگان حوزوی و جهان اندیش می‌توانند از ساعت 19:30 روز چهارشنبه برای حضور در این هم اندیشی به آدرس قم، خیابان دورشهر(فاطمی) کوچه 28، پلاک 6 مراجعه کنند./تسنیم

 

آدرس کوتاه :