جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری 12 دوره تربیت معلم قرآن در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

برگزاری 12 دوره تربیت معلم قرآن در قم


رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم از برگزاری 12 دوره تربیت معلم قرآن در قم از ابتدای امسال خبر داد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم خبر داد:

حجت‌الاسلام جواد عظیمی با اشاره به ارتقای دارالقرآن از ابتدای مهر به اداره امور نظارت و پیگیری فعالیت‌های قرآنی اظهار کرد: اجرای صحیح‌خوانی قرآن از جمله طرح‌ها بوده که برای عموم مردم در قالب مساجد برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک به 7 هزار نفر در صحیح‌خوانی قرآنی مانند روخوانی،‌ روانخوانی و تعیین سطح یک و مفاهیم شرکت کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به برگزاری دوره‌های تربیت معلم و متخصص قرآن گفت: 12 دوره تربیت معلم از ابتدای فروردین تا پایان آذر برگزار شده، برگزاری سه دوره تربیت معلم نیز با مشارکت مرکز خدمات حوزه ویژه همسران طلاب در دستور کار بوده است.

وی برگزاری محفل انس با قرآن، دوره حفظ قرآن کریم، مسابقات تسنیم و تلاوت قرآن، پیگیری و نظارت بر چاپ و نشر قرآن و تقویت کرسی تلاوت با حضور استاد دهدشتی را از برنامه‌های دیگر ذکر کرد.

عظیمی با اشاره به صدور شناسنامه و مجوز برای موسسات و خانه‌های قرآن شهری عنوان کرد: اکنون حدود 250 خانه قرآن شهری وجود دارد که 200 خانه قرآن مجوز دریافت کرده و باقیمانده آنها برای دریافت مجوز در حال اقدام هستند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در حال شناسایی هیئت‌های فعال قرآنی هستیم و برای آنها تشکیل پرونده دادیم تا بتوانیم فعالیت‌های آموزشی قرآنی را توسعه دهیم تا در زمینه قرآنی بیشتر فعالیت کنند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به فعالیت‌های دیگر این موسسه گفت: 2 هزار و 200 نفر در طرح قرآنی 1449 در تابستان شرکت کردند و آزمون اعطای مدرک حفاظ قرآن کریم با حضور 260 نفر برگزار شده است.

وی به اهداف اداره امور قرآنی اشاره کرد و افزود: شناسایی و صدور مجوز برای موسسات قرآن، ‌آموزش همگانی قرآن در زمینه روخوانی، روانخوانی و ‌تجوید مهم‌ترین هدف این اداره است.

عظیمی خاطرنشان کرد: برطرف کردن بی‌سوادی قرآنی در جامعه از اهداف مهم این اداره است.

وی عنوان کرد: این اداره با توجه به فرمایشات رهبری و بزرگان در زمینه آشنایی مردم با مفاهیم قرآن و تربیت حفاظ قرآن فعالیت می‌کند و در مجموع هدف اصلی آن آشنایی آحاد جامعه با سبک زندگی قرآنی است.

آدرس کوتاه :