جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

تحت هیچ شرایطی امکان خروج بدون ویزا و گذرنامه وجود ندارد - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 


تحت هیچ شرایطی امکان خروج بدون ویزا و گذرنامه وجود ندارد


معاون استاندار قم و جانشین رییس ستاد اربعین با تاکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی امکان خروج بدون ویزا و گذرنامه وجود ندارد، گفت: زیارت اربعین یک عمل مستحبی است و مردم نباید برای این عمل مستحبی عملی خلاف شرع و قانون را انجام دهند.

جانشین رییس ستاد اربعین :
تحت هیچ شرایطی امکان خروج بدون ویزا و گذرنامه وجود ندارد
معاون استاندار قم با تاکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی امکان خروج بدون ویزا و گذرنامه وجود ندارد، گفت: زیارت اربعین یک عمل مستحبی است و مردم نباید برای این عمل مستحبی عملی خلاف شرع و قانون را انجام دهند.
یونس عالی پور با اشاره به اینکه در سال گذشته 43 موکب داشته‌ایم، اظهار کرد: امسال و سالیان گذشته در ایام اربعین در قم پذیرای سه گروه هستیم که شامل زائران جامانده از تشرف به کربلا، زائران خارجی در راه رفت و برگشت از مسیر کربلا، هیئات‌هایی که به دنبال برپایی موکب هستند، می‌شود.
وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد همکاری با مردم عراق هستیم، عنوان کرد: مردم عراق میزبان اصلی مراسم عزاداری هستیم و ما نباید به این میزبانی خدشه وارد کنیم و تنها باید به کمک آن‌ها برویم.
معاون استاندار قم با اشاره به اینکه امسال 60 موکب برپا خواهیم کرد، مطرح کرد: 30 موکب اختصاصی برای خواهران با مدیریت خواهران و 30 موکب دیگر نیز برای برادران در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه دشمن دشمنی خود را انجام می دهد و این ما هستیم که نباید تحت تاثیر توطئه‌های دشمن قرار بگیریم، خاطرنشان کرد: اربعین یک حرکت مذهبی، اجتماعی، اعتقادی و عظیم است که نتنها مسلمانان بلکه از دیگر ادیان و مسیحیت نیز در این حماسه حضور پیدا می‌کنند.
عالی پور با اشاره به اینکه تمام هیئات‌هایی که برای برپایی موکب اعزام می‌شوند با هزینه‌های خودشان هستند، تصریح کرد: آخرین قیمتی که برای ویزا در نظر گرفته شده است مبلغ 234 هزار و 750 تومان است که این مبلغ برای درمان، ویزا و بیمه تخصیص یافته است.
وی 12 کمیته برای اربعین تشکیل داده‌ایم، یادآور شد: مرز اصلی برای خروج زائران مرز مهران و مرز خروج با قطار نیز مرز شلمچه است.
معاون استاندار قم با تاکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی امکان خروج بدون ویزا و گذرنامه وجود ندارد، ابراز کرد: زیارت اربعین یک عمل مستحبی است و مردم نباید برای این عمل مستحبی عملی خلاف شرع و قانون را انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه حلال احمر در تمام موکب‌ها نماینده دارد، بیان کرد: اطلاع رسانی‌های کامل و کافی در خصوص فعالیت‌های دشمن نیز به مدیران و روحانیون کاروان‌ها انجام شده است تا در صورت بروز مشکل بتوانند فضا را مدیریت کنند.
مدیرکل حج و زیارت استان در ارتباطی تلفنی با برنامه ی گفتگوی خبری سیمای نور گفت: تا کنون 19 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند که از این بین روادید 11 هزار نفر صادر شده است.
مهدی صالحی با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم میزبانی مطلوبی از زائران اربعین داشته باشیم، اظهار کرد: تا کنون 19 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند که از این بین روادید 11 هزار نفر صادر شده است.
وی افزود: طی رایزنی‌هایی که با شرکت بیمه ایران انجام دادیم، توانستیم تعهدات این بیمه را افزایش دهیم از جمله این تعهدات می‌توان به غرامت 220 میلیون تومانی برای فوت و نقص عضو اشاره کرد.
مدیرکل حج و زیارت استان قم با بیان اینکه زائرین نمی‌توانند با مراجعه به کنسول‌گری عراق در قم برای اخذ ویزا اقدام کنند ، مطرح کرد: در استان قم 65 دفتر زیارتی داریم که می‌توانند مراحل ثبت نام زائرین در سامانه سماح را پیگیری کنند.
وی ادامه داد: مراحل بعدی صدور ویزا توسط شرکت کارگذاری انجام می‌شود و حداکثر ظرف مدت 72 ساعت روادید زائرین صادر خواهد شد.
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه استان در ارتباطی تلفنی  نیز گفت: تاکید موکد پلیس این است که زائرین به هیچ عنوان بدون داشتن گذرنامه و روادید از برای خروج از مرز اقدام نکنند چراکه در مرز از ورود و خروج آن‌ها جلوگیری شده و موجب نگرانی دیگران خواهند شد.
نورعلیئی با اشاره به اینکه در اداره گذرنامه تمام تلاش خود را بکار بسته‌ایم تا بتوانیم قدمی در برپایی هرچه پرشورتر این حماسه برداریم، اظهار کرد: در استان قم 12 واحد پلیس +10 آمادگی صدور گذرنامه برای متقاضیان را دارند.
وی ادامه داد: دانشجویانی که قصد خروج از کشور را دارند نیز باید از طریق سایت وظیفه عمومی ثبت نام خود را انجام داده و پس از ثبت درخواست به مراکز پلیس +10 مراجعه کنند.
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه استان قم در پایان خاطرنشان کرد: تاکید موکد پلیس این است که زائرین به هیچ عنوان بدون داشتن گذرنامه و روادید از برای خروج از مرز اقدام نکنند چراکه در مرز از ورود و خروج آن‌ها جلوگیری شده و موجب نگرانی دیگران خواهند شد.

 

آدرس کوتاه :