سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۱ مرداد ۱۴۰۰

تدارک مرکز قم برای بزرگداشت چهلمین سال دفاع مقدس - روابط عمومی

 

 


تدارک مرکز قم برای بزرگداشت چهلمین سال دفاع مقدس


صدا و سیمای مرکز قم در آستانه چهلمین سال دفاع مقدس برای گرامیداشت رشادت‌های دلیرمردان سپاه اسلام تدارک ویژه ای دیده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، در آستانه چهلمین سال دفاع مقدس و همزمان با هفته دفاع مقدس مرکز قم برنامه های رادیویی و تلویزیونی متنوعی تدارک دیده است.

«دلیرستان» عنوان ویژه برنامه زنده تلویزیونی است که از 29 شهریور تا 10 مهر هر شب تقدیم مخاطبان سیمای نور می شود. این برنامه به تهیه کنندگی عباس غلامی و اجرای مهدی اعرابی با هدف بیان خاطرات دلاورمردان سپاه علی بن ابیطالب از دوران دفاع مقدس و تکریم جانبازان و شهدای استان قم در هفته دفاع مقدس هر شب ساعت 22 از باغ موزه تازه تاسیس انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم روی آنتن می‌رود.

منتخب مستند تلویزیونی «روایت فتح» اثر شهید آوینی هر روز ساعت 8 صبح تقدیم بینندگان سیمای مرکز قم می‌شود. همچنین هفته دفاع مقدس هر شب ساعت 19:40 مستندهای ارزشمند دفاع مقدس و جبهه مقاومت همچون «طریق وصال»، «شیخ محمد»، «خانه ای در آسمان»، «یک روز با فرمانده چغالوند»، «از شرهانی تا شام» و ... پخش می‌شود.

فیلم های سینمایی دفاع مقدس همچون «آخرین شناسایی»، «ویلایی‌ها»، «اخراجی‌های 1 و 2»، «عبور از شب»، «دیدبان»، «حمله به اچ 3»، «ساعت 25»، «خانه ای روی ابرها»، «بیگانگان» و «به وقت رهایی» نیز هر شب بعد از خبر 23 از شبکه نور پخش می‌شود.

رادیو قم نیز با ویژه برنامه زنده «کوله پشتی» به استقبال هفته دفاع مقدس می رود. این برنامه به تهیه کنندگی سید محمد عظیمی هر شب از باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم تقدیم مخاطبان می شود و در آن خاطرات ایثارگران و رزمندگان و خانواده شهداو جانبازان دفاع مقدس قم مرور می شود.

برنامه رادیویی «لالای» به تهیه کنندگی فاطمه امینی پنج شنبه ها ساعت 19:30 پخش می‌شود و در آن با مادران شهدای جاوید الاثر گفتگو می شود. همچنین برنامه رادیویی «با مرام‌ها» به تهیه کنندگی منیره ماشااللهی چهارشنبه ها ساعت 19:30 به خاطرات و ناگفته‌های 8 سال دفاع مقدس از زبان جانبازان می پردازد.

برنامه رادیویی «فانوس» به تهیه کنندگی محسن صباغ زاده هر شب ساعت 22 به خوانش کتابهای ادبیات مقاومت و دفاع مقدس می پردازد همچنین برنامه « از من بگو» نیز هر شب به معرفی کتابهای حوزه ادبیات مقاومت و دفاع مقدس تقریض شده توسط رهبر معظم انقلاب خواهد پرداخت.

نمایش‌های رادیویی «مادر میان اروند» بر اساس زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و به تهیه کنندگی محسن صباغ زاده و «عارف بدر» بر اساس زندگی سردار شهید میرقیصری به تهیه کنندگی الهه حیدری نیز از 4 تا 6 مهر ساعت 15 تقدیم شنوندگان رادیو قم می شود.

 

آدرس کوتاه :