جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

تداوم بارش باران در استان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تداوم بارش باران در استان قم


رئیس اداره پیش‌بینی و تحقیقات اداره‌کل هواشناسی استان قم گفت: بارش باران در استان طی امروز و فردا ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان قم خبر داد

محمدرضا قاضی با اشاره به وضعیت آب‌ و هوای استان طی روزهای آتی اظهار کرد: امروز هوای استان ابری و مه‌آلود است، در برخی از ساعات بارش باران و وزش ملایم باد را در قم شاهد خواهیم بود، امروز بارش در ارتفاعات استان قم به صورت برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز حداکثر سرعت باد در استان قم با جهت شرقی بین 20 تا 35 کیلومتر بر ساعت است و حداکثر دما هشت درجه و حداقل دمای قم سه درجه پیش‌بینی شده است، اما فردا بیشترین و کمترین دمای استان به 11 درجه و چهار درجه می‌رسد.

رئیس اداره پیش‌بینی و تحقیقات اداره‌کل هواشناسی استان قم افزود: فردا هوای استان ابری همراه با مه صبحگاهی است، در برخی از ساعات بارش باران و وزش باد را در قم خواهیم داشت و در اواخر وقت کاهش ابر در استان رخ می‌دهد.

قاضی با اشاره به وزش باد در استان قم اضافه کرد: فردا جهت وزش باد در استان غربی و با سرعت بین 30 تا 45 کیلومتر بر ساعت است، اما در روز پنجشنبه جهت وزش باد در استان قم شرقی خواهد بود و حداکثر سرعت باد در استان به 20 تا 35 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه هوای استان قم قسمتی تا نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و وزش ملایم باد خواهد بود، در آن روز حداکثر دمای استان 11 درجه و حداقل دمای قم صفر درجه است.

رئیس اداره پیش‌بینی و تحقیقات اداره‌کل هواشناسی استان قم افزود: در 72 ساعت اخیر، 12.5 میلی متر بارش باران در شهر قم ثبت شد، در منطقه جمکران در این مدت 14 میلی بارش باران باران داشتیم، بیشترین بارش باران در استان قم طی سه روز اخیر در ایستگاه فوجرد با 42 میلی متر بوده است و از ابتدای سال زراعی تاکنون حدود 21 میلی متر بارش را در شهر قم داشتیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شدت بارش‌ها و تداوم آن طی روزهای آتی در استان قم احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن سیل در مناطق مستعد استان وجود دارد./فارس

آدرس کوتاه :