جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

تمامی دستگاه‌های کشور در سلامت معنوی دخیل باشند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

تمامی دستگاه‌های کشور در سلامت معنوی دخیل باشند


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در نظام مدیریتی بعد سلامت معنوی مورد غفلت قرارگرفته است، سازمان دادن و مدیریت این مجموعه تنها در دو وزارتخانه کم است و باید تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های مربوط در این امر دخیل باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

حجت‌الاسلام حمید پارسانیا پیش از ظهر امروز در چهارمین همایش ملی سلامت معنوی که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، بابیان اینکه به لحاظ واقعیت علمی سطوح مختلف روان فرد را به وجود می‌آورند اظهار داشت: در مقطعی به مسئله سلامت معنوی کمتر توجه می‌شد اما از نیمه دوم قرن بیستم بر نقش سلامت معنوی در انسان تأکید شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:جامعه پزشکی به این مسئله توجه دارد که سلامت معنوی قاعدتاً برای جامعه علمی ما نیز مسئله است و این مسئله به‌عنوان یک واقعیت در میان آحاد جامعه منتقل‌شده است.

وی بابیان اینکه نگاه جسمانی و نگاه پیشینی به معنویت در ارتباط جسم و بدن انسان دیده می‌شود، تصریح کرد: سلامت معنوی یک پدیده فرهنگی و تمدنی است و نمی‌توان معنویت را به‌عنوان آسیب دید اما به ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه توجه نکرد.

پارسانیا بیان کرد: نگاه فناورانه به علم در بسیاری از علوم سبب می‌شود تا پزشک در صف مقدم عملیات قرار بگیرد، پزشکی و زیست‌شناسی نقش علوم پایه را برای سلامت معنوی دیده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: در نظام مدیریتی بعد سلامت معنوی مورد غفلت قرارگرفته است، سازمان دادن و مدیریت این مجموعه در دو وزارتخانه نیز کم است.

پارسانیا بابیان اینکه تمام معرفت‌های معنوی و متافیزیکی بازتاب عالم هستند، گفت: وقتی دانشجویی را از فضای فرهنگی خود وارد فضای ابژه و حوزه حیات انسانی می‌کنیم تأثیر آن در حفظ معنویت تاریخی نمود می‌یابد./تسنیم

آدرس کوتاه :