جهش تولید | چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹

جایگاه کنونی قم مدیون وجود حضرت معصومه(س) است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جایگاه کنونی قم مدیون وجود حضرت معصومه(س) است


رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: قم به برکت حضرت معصومه(س) به مرکز تبلیغ و ترویج شیعیان تبدیل شده است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم:

حجت‌الاسلام سیدجواد عظیمی  با اشاره به سالروز ورود حضرت معصومه به قم، شخصیت والای حضرت معصومه(س) در آیات و روایات را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: شخصیت برجسته ایشان به گونه‌ای است که امام صادق (ع) می‌فرمایند به زودی فرزندی از ما به نام فاطمه(س) در شهر قم به خاک سپرده می‌شود، هرکس او را زیارت کند اهل بهشت خواهد بود و در حدیثی دیگری می‌فرمایند با شفاعت او همه شیعیان وارد بهشت می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه لفظ «فداها ابوها» از جانب امام موسی بن جعفر(ع) برای این بانوی بزرگوار به کار برده شده است، تصریح کرد: این لفظ برای بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) استفاده شده است که نشان‌دهنده جایگاه والای حضرت معصومه (س) است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم ادامه داد: جمله «اشفعی لنا فی الجنة» بیانگر استمرار شفاعت ایشان در بهشت برای رسیدن به مراحل قرب است.

وی با توجه به سخن پیامبر (ص) مبنی بر کرامت نفس گفت: پیامبر می‌فرمایند: «انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق» که نمونه بارز آن حضرت فاطمه معصومه (س) است.

عظیمی خاطرنشان کرد: با توجه به این ویژگی، شایسته است مردم و مسئولان استان به بهترین شیوه از زائران این بانو استقبال کنند.

وی با اشاره به برکت وجودی حضرت معصومه (س) در شهر قم خاطرنشان کرد: به برکت وجود دخت موسی بن جعفر(ع) قم به مرکز ترویج و تبلیغ اسلام ناب محمدی(ص) تبدیل شده است و می‌توان بیان کرد همگان مدیون ایشان هستیم.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با توجه به معنا لغوی کریمه تصریح کرد: این لقب برای تعداد کمی از اهل بیت(ع) به کار برده می‌شود و به آن معناست که ایشان بدون حساب و بدون درخواست نیازها را پاسخ می‌دهد.

وی با اشاره به مدت زمان کوتاه اقامت ایشان در قم گفت: ایشان به مدت 17 روز ساکن قم بودند و همه را شیفته اخلاق و کرامت خود کردند.

عظیمی ادامه داد: به برکت ایشان، شیعیان سراسر دنیا برای تهذیب نفس و تحصیل علم به قم مراجعه می‌کنند و بعد از تحصیل به کشورهای خود بازگشته و دین مبین اسلام را تبلیغ می‌کنند.

آدرس کوتاه :