جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

جدال مردان بسکتبال قم با ملی‌پوشان جوان در راه کسب پنجمین پیروزی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

جدال مردان بسکتبال قم با ملی‌پوشان جوان در راه کسب پنجمین پیروزی


تیم مردان هیئت بسکتبال قم در راه کسب پنجمین پیروزی خود در فصل جاری لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه‌های کشور به مصاف ملی‌پوشان جوان ایران می‌رود.

از ساعت 16 عصر ششمین روز دی‌ماه در قم صورت می‌گیرد

 

 تیم ملی بسکتبال جوانان کشورمان که فدراسیون بکستبال عنوان تیم 2020 را بر این تیم نهاده تا از هم‌اکنون به عنوان پشتوانه تیم‌های رده سنی بزرگسالان کشورمان آماده شود، امسال به عنوان یک تیم باشگاهی در لیگ دسته اول کشور حضور یافته است.

این تیم با کادر فنی مجرب و با حضور نخبه‌های بسکتبال ایران در گروه نخست مقدماتی فصل جاری رقابت‌های لیگ دسته اول بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور یکی از تیم‌های موفق به شمار می‌رود و هم‌اکنون نیز در بین مدعیان این گروه قرار گرفته است.

تیم ملی بسکتبال جوانان کشورمان در هفت دیدار خود از نیم‌فصل نخست مرحله گروهی لیگ دسته اول بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور در گروه نخست مقدماتی، موفق به کسب 6 پیروزی شده و هم‌اکنون با کسب 13 امتیاز در مکان سوم جدول رده‌بندی ایستاده است.

تیم ملی بسکتبال جوانان در دیدارهای قبلی خود تنها به تیم بسکتبال پارسا مشهد باخته و در سایر دیدارهای خود تیم‌های شیمی‌در تهران، ریرا قزوین، هیئت بسکتبال کردستان، مهرام تهران، آرارات تهران و کاله مازندران را با شکست مواجه کرده است.

اکنون این تیم به قم آمده تا در آخرین بازی خود از نیم‌فصل نخست رقابت‌های لیگ دسته اول بسکتبال مردان باشگاه‌های کشور برابر تیم هیئت بسکتبال قم صف‌آرایی کند در حالی که نماینده قم نیز از دیدارهای قبلی خود 11 امتیاز دارد و با دو امتیاز کمتر از تیم ملی جوانان سه پله پائین‌تر از ملی‌پوشان جوان در مکان ششم جدول گروه نخست لیگ امسال قرار دارد.

شاگردان جواد شهره‌غلامی در تیم هیئت بسکتبال قم که بر اساس قرعه در هفته نخست بازی‌های نیم‌فصل با قرعه استراحت برخورد کرده‌اند، همانند سایر رقبا در نیم‌فصل هشت بازی پیش‌رو داشتند و تا کنون در هفت میدان مهم به برابر حریفان صف‌آرایی کرده‌اند.

این تیم در سه دیدار خانگی و چهار بازی خارج از خانه این فصل برابر حریفان صف‌آرایی کرده و حاصل تلاش بازیکنان خود را با کسب چهار پیروزی و سه باخت تا این لحظه به دست آورده و اکنون باید برای انجام آخرین بازی نیم‌فصل خود برابر تیم ملی جوانان قرار بگیرد.

بسکتبالیست‌های قم در بازی‌های خارج از خانه برابر تیم‌های کاله مازندران، پارسا مشهد، ریرا قزوین و شیمی‌در تهران به میدان رفته‌اند که حاصل بازی‌های این تیم یک پیروزی برابر تیم ریرا قزوین و سه باخت به تیم‌های کاله، پارسا و شیمی‌در بوده است.

این در حالی است که نماینده قم به لطف پیروزی در بازی‌های خانگی برابر تیم‌های مهرام تهران، هیئت بسکتبال کردستان و آرارات تهران اکنون بین 9 تیم حاضر در گروه نخست مقدماتی لیگ دسته اول بسکتبال ایران در رده ششم جدول حضور دارد و از ساعت 16 عصر یکشنبه ششم دی‌ماه در سالن شهید رضائیان قم به مصاف تیم ملی بسکتبال جوانان ایران خواهد رفت. / فارس

آدرس کوتاه :