جهش تولید | جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

حضرت زهرا(س) بهترین الگو برای بانوان - نمایش محتوای گفتگوی خبری

 

 


حضرت زهرا(س) بهترین الگو برای بانوان


یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه گفت: انسان برای رسیدن به کمال چندین راه دارد که یکی از این راه‌ها الگو قراردادن اهل بیت(ع) برای زندگی است که برای خانم‌ها بهترین الگو به اقرار تمام مسلمانان حضرت فاطمه زهرا(س) هستند.

حجت الاسلام رضا محمدی با اشاره به اینکه جلسه‌ای با برکت‌تر از بررسی سبک زندگی حضرت زهرا(س) نیست، اظهار کرد: در جامعه عرب در آن زمان برای زن هیچ اراده‌ای وجود نداشت و از آن به عنوان کالا یاد می‌شد ولی با پدید آمدن اسلام نگاه به زن بسیار تفاوت پیدا کرد.
وی با بیان اینکه انسانیت انسان مذکر و مونث ندارد، عنوان کرد: در دین اسلام هیچ تفاوتی بین زن و مرد نیست و آنچه که بین انسان‌ها تفاوت ایجاد می‌کند تقوا است.
این استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه جهاد زن خانه داری کردن است، مطرح کرد: انسان برای رسیدن به کمال چندین راه دارد که یکی از این راه‌ها الگو قراردادن اهل بیت(ع) برای زندگی است که برای خانم‌ها بهترین الگو به اقرار تمام مسلمانان حضرت فاطمه زهرا(س) هستند.
وی با بیان اینکه یکی از بهترین روش‌های تربیتی روش الگویی است، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) از نظر الگو یکی از بالاترین و بهترین الگوها است.
حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) نمونه یک انسان کامل در جایگاه فرزند، همسر و مادر هستند، تصریح کرد: اگر یک زن گمراه شود تمام خانواده آن زن گمراه می‌شود و همچنین اگر یک زن الگوی خوبی داشته باشد و به کمال برسد خانواده آن زن نیز به کمال خواهد رسید.
وی با بیان اینکه پیام اکرم(ص) نیز فرموده‌‍اند که مرد از دامن زن به معراج می‌رود، یادآور شد: حقایق زمان بردار نیست و اعمال و رفتار خوب در همه زمان‌ها خوب است.
این استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه تمام اقدامات حضرت زهرا(س) در حال حاضر نیز انجام پذیر است، بیان کرد: زن و مرد باید لباس و زینت هم باشند و همچنین آرامش بخشی ازجمله ابعاد مهم زندگی است که تمام این موارد در زندگی حضرت زهرا(س) وجود داشته است.
در ادامه ی برنامه  ملایی استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل فرهنگی و اجتماعی در ارتباطی تلفنی با اشاره به اینکه جایگاه زن در سبک زندگی اسلامی با سبک زندگی غربی متفاوت است، اظهار داشت: امروزه تفکر اسلامی با انقلاب اسلامی احیا شده است و غرب نیز به دنبال ضربه زدن به جایگاه زن از طریق ایجاد بحران اخلاقی با صنایع مختلف است.
وی با بیان اینکه زن با تربیت صحیح خودش انسان‌ها را می‌سازد و کشور را آباد می‌کند، مطرح کرد: دومین بحرانی که غرب می‌خواهد ایجاد کند بحرانه ضربه زدن به مادر است و در مرحله بعدی نیز به دنبال از بین بردن خانواده‌ها هستند.
 

آدرس کوتاه :