جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

خاطرات تبلیغی مبلغان گنجی ارزشمند است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خاطرات تبلیغی مبلغان گنجی ارزشمند است


معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: باید به نگارش و تدوین خاطرات مبلغان دینی بیش از پیش توجه کرد، زیرا خاطرات مبلغان سراسر تجربه است و گنجی ارزشمند محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:

 

 حجت‌الاسلام سعید روستاآزاد،‌ پیش از ظهر امروز در نشست خبری خاطره‌نگاری اشراق که در مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد،‌ اظهار کرد: جشنواره خاطره‌نگاری اشراق در راستای تدوین خاطرات مبلغان تدوین شده و می‌تواند عامل مهم و موثری برای آموزش صحیح اصول تبلیغی به مبلغان باشد.

وی با بیان اینکه خاطره‌نگاری طلاب یک گنج گرانبها به شمار می‌رود، تصریح کرد: اگر این خاطرات در قالب جذاب و زیبا ارائه شود می‌تواند به مبلغان برای افزایش دانش و معارف تبلیغی کمک شایانی داشته باشد.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تاکید کرد: خاطرات تبلیغ باید سرلوحه کار مبلغان باشد، زیرا شمار محدودی از روزنوشت طلاب در دست است که منتشر شده و همان شمار محدود بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه جشنواره خاطره‌نگاری اشراق، گام مهمی برای نوشتن خاطره‌های تبلیغی طلاب به شمار می‌رود، ابراز امیدواری کرد که با برگزاری جشنواره خاطره‌نگاری اشراق در تشویق طلاب و مبلغان به سمت و سوی نوشتن خاطرات گام ارزشمندی برداشته شود.

روستاآزاد با تاکید بر اینکه تدوین خاطرات مبلغان می‌تواند بهره‌های فراوانی را برای مبلغان جوان داشته باشد، گفت: مهارت برطرف کردن اختلافات بین مردم که توسط مبلغان در سفرهای تبلیغی صورت می‌گیرد، یکی از تجاربی است که به وسیله درج خاطرات مبلغان به مخاطب منتقل می‌شود.

وی با اشاره به گذشت بیش از هزار و 400 سال از آغاز تاریخ اسلام بیان کرد: تبلیغ معارف اهل‌بیت (ع) در طول همه این سال‌ها صورت گرفته ولی توجه جدی به آن نشده است.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: خاطرات تبلیغ مبلغان نه تنها می‌تواند برای مبلغان مفید واقع شود بلکه میان مردم عادی جامعه نیز مخاطب دارد./ فارس

آدرس کوتاه :