جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

خود بزرگ‌بینی و زیاده خواهی در غرب لانه کرده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

خود بزرگ‌بینی و زیاده خواهی در غرب لانه کرده است


یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه خود بزرگ‌بینی و زیاده خواهی در غرب لانه کرده گفت: غرب از‌‌‌ همان ابتدا دشمن کیته توز اسلام بوده است.

آیت الله نوری همدانی:

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی، در دیدار اعضای شورای دانشگاه امام حسین(ع) که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به جایگاه علم در اسلام اظهار داشت: اسلام به جوانان اهمیت بسیار زیادی داده است و در روایات فراوانی عنوان شده که برای پیشرفت و تکامل باید از نیروی جوان بهره گرفت.

وی بیان داشت: جوانان و دانشگاهیان باید تحکیم مبانی علمی و دینی داشته باشند و اسلام علمی را قبول دارد که با دین و تقوا توأم باشد.

استاد برجسته حوزه عنوان کرد: هنگامی که اسلام ظهور کرد علم و دانشمندی وجود نداشت. همه علوم از اسلام گرفته شده و دیده می‌شود که اصطلاحات علوم مختلف عربی است.

وی ادامه داد: در جنگ‌های صلیبی غرب علم را از مسلمانان به غارت بود و پس از آن با حذف کردن جنبه الهی علوم را دوباره به ما دادند تا ما عقب مانده بمانیم.

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: غرب درهای علم را به روی ما بست به طوری که جوانان ما برای تحصیل به اروپا می‌رفتند و آن‌ها به این وسیله جوانان را نسبت به دین بدبین کردند.

وی تصریح کرد: هنوز در دانشگاه‌های ما بقایای آنچه قبل از انقلاب است وجود دارد و علوم انسانی ما غربی است.

این مفسر قرآن کریم تأکید کرد: باید علم توأم با ایمان به وجود آید تا تمدن عظیم اسلامی دوباره به دست جوانان افتد.

جنگ نرم غرب هنوز پابرجا است

وی با بیان اینکه غرب از‌‌‌ همان ابتدا دشمن کیته توز اسلام بود و برای کوبیدن اسلام هر ترفندی را به کار برده است، گفت: خود بزرگ بینی و زیاده خواهی در غرب لانه کرده و همواره درتلاش بوده تا اسلام را از میان بردارد.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: امروز جنگ سخت اگرچه از میان رفته اما جنگ نرم هنوز پابرجا است و جنگ در سوریه و یمن این امر را گواهی می‌دهد.

این مرجع تقلید شیعیان اظهار کرد: تاریخ نشان می‌دهد که پیامبر گرامی اسلام(ص) همواره به جوانان اهمیت زیادی قائل بوده و این امر را بسیار با ارزش عنوان کرده‌اندمهر/.

آدرس کوتاه :