جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ برگزار می‌شود


دبیر اجرایی دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی از برگزاری این همایش با موضوع کتاب‌آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی خبر داد.

در قالب کتاب‌آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی

 

 احمد سلیمانی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی و موضوع کتاب‌آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی که در سالن غدیر برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون موضوع این همایش مغفول واقع شده است، تا به آرای عموم، پژوهشگران و قضاوت اهل فن و هنر برساند و از این منظر تلاش کرده تا جمعی از فرهیختگان را در شورای سیاست‌گذاری، هیئت علمی و داوری همایش دعوت کند.

دبیر اجرایی دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی با بیان اینکه همایش شامل دو بخش اصلی آثار پژوهشی و آثار تجسمی است، گفت: آثار پژوهشی از محورهای اصلی مانند کتاب‌آرایی، فرهنگ و تمدن اسلامی، تصویرسازی در فقه شیعه، کتاب‌آرایی و ریخت‌شناسی، کتاب‌آرایی، نظریه‌های جدید و نظریه‌پردازی بوم‌گرا، کتاب‌آرایی، نقد و آسیب‌شناسی(تحلیل و نظریه‌پردازی) و کتاب آرایی و اقتضائات امروز تشکیل شده است.

وی عنوان کرد:‌ آثار پژوهشی شامل آثار علمی پژوهشی و ارائه یافته‌ها و تحقیقات تجربی، کاربردی و ترجمه است. افراد متقاضی شرکت در این بخش باید مقالات را با ساختار علمی پژوهشی حداکثر در 25 صفحه 300 کلمه‌ای به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

سلیمانی یادآور شد:‌ به نفرات اول تا سوم آثار پژوهشی در دو بخش مقاله و کتاب به ترتیب سه،‌ دو و یک سکه بهار آزادی همراه با نشان همایش و لوح یاد بود و به نفرات اول تا سوم بخش احیای تراث به ترتیب پنج، چهار و سه سکه بهار آزادی همراه با نشان همایش و لوح یادبود اهدا می‌شود.

وی با اشاره به آثار تجسمی در قالب آثار چاپ شده و تجربی گفت: این بخش شامل‌ کتابت، تهذیب، تشعیر و جلدسازی قرآن، احیای تراث(کتاب‌آرایی در حوزه تراث اسلامی)، طرح جلد و صفحه‌آرایی کتب دینی، تصویرسازی، صفحه‌آرایی و طراحی جلد کتب دینی در گروه‌های سنی کودک و نوجوان است.

دبیر اجرایی دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی خاطرنشان کرد: طراحی حروف، آثار تجربی(آثاری که هنرمندان با ذوق و خیال خود سامان داده ولی به چاپ نرسیده است)، بخش غیررقابتی(خارج از مسابقه) و بخش ویژه(نکوداشت پیشکسوتان خوشنویس، صحاف، نگارگر، گرافیست، تصویرگر، ناشر و مدیر تولید) از دیگر موارد این بخش است.

وی عنوان کرد: به نفرات اول تا سوم آثار تجسمی در بخش‌های کتاب، تهذیب، تشعیر، تصویرسازی، صفحه‌آرایی و طراحی جلد کتب دینی(در گروه‌های سنی کودک و نوجوان و بزرگسال) به ترتیب سه، دو و یک سکه بهار آزادی همراه با نشان همایش و لوح یادبود اهدا می‌شود.

سلیمانی عنوان کرد:‌ در بخش تجربی برای هر رشته دو سکه بهار آزادی همراه لوح یاد بود و نشان همایش در نظر گرفته شده و در بخش غیررقابتی از پیشکسوتان خوشنویس، صحاف، نگارگر، طراح گرافیک، مدیر تولید و ناشر تجلیل می‌شود.

وی با اشاره به اطلاعات و مهلت ارسال آثار به دبیرخانه همایش گفت: افراد علاقه‌مند تا پایان تیر ماه امسال فرصت دارند، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در خیابان شهدا، کوچه شماره 21، فرعی اول، سمت چپ، پلاک 50 مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی ارسال کنند.

دبیر اجرایی دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی خاطرنشان کرد: نمایشگاه جشنواره 25 شهریور امسال برپا شده و همایش روزهای هفتم و هشتم مهر امسال برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این جشنواره می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی honarvatabligh.eshragh.ir مراجعه کنند./ فارس

آدرس کوتاه :