جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

دیدار وزیر بهداشت با مراجع تقلید - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

دیدار وزیر بهداشت با مراجع تقلید


دبیر هفته سلامت استان قم گفت: در دومین روز از هفته سلامت که مصادف با 13 رجب سالروز ولادت حضرت علی(ع) است، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور در قم با مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

دبیر هفته سلامت استان قم خبر داد

 به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرسول مهدوی با اشاره به آغاز هفته سلامت از اول تا هفتم اردیبهشت گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته برنامه‌های متنوعی برای این روز تدارک دیده شده که امیدواریم بتوانیم با اجرای آن در گسترش و اهتمام هر چه بیشتر جامعه به موضوع سلامت اقدام کنیم.

وی عنوان کرد: شعار امسال هفته سلامت «غلبه بر دیابت» است که اغلب برنامه‌های پیش‌بینی شده در همین محور و بر اساس همین شعار خواهد بود.

دبیر هفته سلامت استان قم با اشاره به برنامه روز اول هفته سلامت گفت: در روز نخست (چهارشنبه اول اردیبهشت) که با شعار عزم ملی برای تحقق اهداف سند بیماری‌های غیرواگیر نامگذاری شده است، برنامه‌هایی چون عیادت ازخانه سالمندان، مراسم تقدیر از مراقبین با عنوان مراقبین سلامت، جنگ سلامت در مدارس و... برگزار خواهد شد.

مهدوی ادامه داد: در دومین روز از هفته سلامت که مصادف با 13 رجب سالروز ولادت حضرت علی(ع) است، دکترقاضی زاده‌هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور در قم با مراجع عظام تقلید دیدار و گفتگو خواهد کرد.

وی به جمعه سوم اردیبهشت ماه به عنوان سومین روز از هفته سلامت اشاره کرد و گفت: این روز با شعار فعالیت بدنی، ورزش و سلامت نامگذاری شده که همایش فرهنگی ورزشی یک روز پرنشاط با حضور خانواده بزرگ سلامت استان قم برگزار می‌شود.

دبیر هفته سلامت استان قم سخنرانی دانشگاه علوم پزشکی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، انجام تست غربالگری نمازگزاران، توزیع بولتن و بروشورهای آموزشی در میان نمازگزاران را از دیگر برنامه‌های این روز عنوان کرد.

مهدوی گفت: چهارمین روز از هفته سلامت با شعارغلبه بر دیابت با تحرک و تغذیه سالم خواهد بود که در این روز نیز برنامه‌هایی از جمله تست غربالگری سلامت کارکنان ادارات، برگزاری تور سلامت ویژه خبرنگاران و رسانه‌های استان، برگزاری کارگاه تخصصی برنامه ریزی عملیاتی در اجرای خود مراقبتی سازمانی و... انجام خواهد شد.

وی گفت: برنامه‌های پنجمین روز از هفته سلامت با شعار سلامت، نقش غذا و دارو برگزار خواهد شد که در این روز مرکز بهداشتی درمانی نجابتی افتتاح شده و برنامه‌هایی همچون دیدار با خانواده شهدا، جنگ سلامت در مدارس استان و برگزاری کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان را خواهیم داشت.

دبیر هفته سلامت استان قم با اشاره به دوشنبه ششم اردیبهشت ماه به عنوان ششمین روز از هفته سلامت گفت: شعار این روز اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در حوزه سلامت است که در این روز عملیات اجرایی سلامتکده طب و دین آغاز شده و برنامه‌های ورزشی در بوستان‌های سطح شهر انجام می‌شود.

مهدوی تصریح کرد: در آخرین روز از هفته سلامت نیز که با شعار آموزش، خود مراقبتی و سلامت خواهد بود، همایش تجلیل از اصحاب رسانه و همایش سفیران سلامت خانوار برگزار می‌شود.

وی گفت: در طول هفته سلامت همچنین هفت برنامه تلویزیونی و سه برنامه رادیویی با مشارکت صدا و سیما تولید شده که در راستای فرهنگ سازی و غلبه بر موضوع دیابت خواهد بود./ فارس

آدرس کوتاه :