جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

راه اندازی بیمارستان فرقانی تا ماه رمضان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

راه اندازی بیمارستان فرقانی تا ماه رمضان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بیمارستان فرقانی تا ماه رمضان راه‌اندازی شده و ظرف سال‌های آینده تحول ساختاری ویژه‌ای در قم شکل می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد

ابوالفضل ایرانی خواه ظهر امروز در همایش رسانه و سلامت که به مناسبت هفته سلامت ویژه تقدیر از اصحاب رسانه برگزار شده بود، با بیان اینکه هرچه روشنگری و اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص مسائل مرتبط با سلامت بیشتر باشد ارتقاء سطح سلامت و امنیت اجتماعی را در پی خواهد داشت، گفت: باور فردی و سازمانی مجموعه علوم پزشکی بر این امر است و این مهم کمک شایانی به تحقق اهداف مجموعه وزارت بهداشت و پیشرفت کشور خواهد کرد.

وی با اشاره به وسعت مسائل مرتبط با سلامت مردم از جمله بخش‌های آموزش و پیشگیری تصریح کرد: اگر اطلاع‌رسانی و حمایت‌های اصحاب رسانه نبود بدون شک موفقیت‌های امروز عرصه تحول در نظام سلامت به دست نمی‌آمد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر ضرورت حمایت رسانه‌ها و همکاری مجموعه‌های اطلاع‌رسانی برای آگاهی بخشی با مردم، خاطرنشان کرد: انتقادات و پیشنهادات و همچنین اطلاع‌رسانی رسانه‌ها وزارت بهداشت را در تحقق اهداف و پیشرفت و ارتقاء سلامت کشور کمک می‌کند.

وی به نگاه ویژه دولت به ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی اشاره کرد و افزود: طی دو سال اخیر در ادامه فعالیت‌های خدمت‌رسانی نظام اسلامی در حوزه سلامت، دولت تدبیر و امید با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری برای توجه به این بخش، اقدامات گسترده‌ای را انجام داده است.

ایرانی خواه ارتقاء اولویت بخش سلامت در تصمیم گیری‌های کلان کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: برای ادامه پیشرفت‌های بخش سلامت در استان نیازمند همکاری و همراهی رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی دقیق و شایسته به مردم هستیم.

وی جلب رضایت مردم و خوشحالی مردم از روند توسعه خدمات در کشور را امری مهم و ضروری خواند و تصریح کرد: خیلی مسائل و مشکلات شاید لازم نباشد که مورد دغدغه مردم قرار گیرد و بسیاری از مسائل با بحث و بررسی با مدیران و مسئولان قابل حل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه سخنان خود وضعیت نگران‌کننده سوانح و حوادث رانندگی در کشور را یادآور شد و افزود: مسئله سوانح رانندگی در استان بسیار نگران‌کننده است و برخی از معابر و محورهای عبوری قم و برخی رفتارهای رانندگی در استان خطرساز است که رسانه‌ها باید این مسائل را در استان به چالش بکشند.

وی ضرورت تصمیم‌گیری در خصوص سوانح رانندگی موتورسیکلت‌سواران را مورد تأکید قرار داد و گفت: سال 80 روزی یک موتورسوار سر صحنه فوت می‌شده و براین اساس سال گذشته 87 موتورسیکلت‌سوار سر صحنه فوت شده‌اند.

ایرانی خواه موتورسیکلت را به ارابه مرگ تشبیه کرد و گفت: باید تدبیر ویژه‌ای در خصوص وضعیت موتورسیکلت‌سواری در شهر اندیشیده شود.

وی با تاکید بر اینکه میزان ابتلاء به سرطان در استان قم خصوصاً سرطان دستگاه‌های گوارشی در حال افزایش است، به نقش آموزش در پیشگیری از سرطان اشاره و تصریح کرد: دولت علاوه بر هزینه‌ای که مردم برای درمان سرطان می‌کنند، میلیاردها تومان برای این امر هزینه می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه چهره قم در حوزه بهداشت و درمان در سال‌های آینده متفاوت خواهد بود، خاطرنشان کرد: بیمارستان فرقانی تا ماه رمضان و بیمارستان نیروگاه تا پایان سال راه‌اندازی خواهند شد.

وی اضافه کرد: چند پروژه بیمارستانی و آموزش و درمانی نیز در برنامه اجرا در قم است که در چند سال آینده ظرفیت‌های ویژه‌ای در شهر ایجاد خواهد شد. / فارس

آدرس کوتاه :