جهش تولید | چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹

راه سبز - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

راه سبز

راه سبز


Loading the player...

راه سبز


بخش کشاورزي و منابع طبيعي بعنوان بزرگترين ارکان توليد و اشتغال نقش مهمي در دسترسي به اهداف توسعه در کشور دارد.

رشد فزاينده جمعيت ونياز روز افزون به جايگزيني و توسعه منابع جديد آب و غذاو دستيابي به خودکفايي درمحصولات راهبردي، از اهداف مهم دولت بشمار مي رسد. بر اين اساس توجه ويژه مسئولينبه توسعه کشاورزي خصوصا از جنبه اقتصاديلزوم بهره مندي از روشهاي نوين را دو چندان مي نمايد.

کشاورزي به توليد مواد غذايي و کالا از راه زراعت و جنگل داري و دامداري است. کشاورزي همان چيزي است که به ظهور تمدن منجر شد. کشاورزي شامل طيف وسيعي از تخصص ها و فنون از جمله راه هايي براي گسترش زمين هاي مناسب براي زراعت گياه، حفر کانال ها و فرم هاي مختلف آبياري مي باشد.

زراعت مدرن، اصلاح نباتات، سموم، دفع سموم و آفات ، کود و پيشرفت هاي تکنولوژيک به شدت باعث افزايش محصول مي شود و از طرفي باعث گستردگي آسيب هاي زيست محيطي و اثرات منفي بر سلامت انسان ها مي باشند. در برنامه راه سبز به اين تعارض مي پردازند.

 

موضوع و محتواي برنامه راه سبز، آشنا سازي مخاطبان شبکه نور با فعاليت هاي کشاورزي، دامپروري، پرورش ماهي و مرغ در استان قم مي باشد.

اين برنامه با پيام هاي تصويري و جذاب، مناسب جهت ارتقاء اقتصادي کشاورزان و دامپروران و آموزش شيوه هاي جديد و مکانيزه با مشارکت سازمان جهاد کشاورزي و با ساختار مستند گزارشي هر هفته روزهاي شنبه از سيماي استاني قم پخش مي شود.

 

عوامل اين برنامه:

تهيه کننده: آقاي درگومه

کارشناس: مهندس پويانفر

مجري: مهندس شيرزاد

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.