جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

راه سبز - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

راه سبز

راه سبز


Loading the player...

بخش کشاورزي و منابع طبيعي بعنوان بزرگترين ارکان توليد و اشتغال نقش مهمي در دسترسي به اهداف توسعه در کشور دارد.

رشد فزاينده جمعيت ونياز روز افزون به جايگزيني و توسعه منابع جديد آب و غذاو دستيابي به خودکفايي درمحصولات راهبردي، از اهداف مهم دولت بشمار مي رسد. بر اين اساس توجه ويژه مسئولينبه توسعه کشاورزي خصوصا از جنبه اقتصاديلزوم بهره مندي از روشهاي نوين را دو چندان مي نمايد.

کشاورزي به توليد مواد غذايي و کالا از راه زراعت و جنگل داري و دامداري است. کشاورزي همان چيزي است که به ظهور تمدن منجر شد. کشاورزي شامل طيف وسيعي از تخصص ها و فنون از جمله راه هايي براي گسترش زمين هاي مناسب براي زراعت گياه، حفر کانال ها و فرم هاي مختلف آبياري مي باشد.

زراعت مدرن، اصلاح نباتات، سموم، دفع سموم و آفات ، کود و پيشرفت هاي تکنولوژيک به شدت باعث افزايش محصول مي شود و از طرفي باعث گستردگي آسيب هاي زيست محيطي و اثرات منفي بر سلامت انسان ها مي باشند. در برنامه راه سبز به اين تعارض مي پردازند.

 

موضوع و محتواي برنامه راه سبز، آشنا سازي مخاطبان شبکه نور با فعاليت هاي کشاورزي، دامپروري، پرورش ماهي و مرغ در استان قم مي باشد.

اين برنامه با پيام هاي تصويري و جذاب، مناسب جهت ارتقاء اقتصادي کشاورزان و دامپروران و آموزش شيوه هاي جديد و مکانيزه با مشارکت سازمان جهاد کشاورزي و با ساختار مستند گزارشي هر هفته روزهاي شنبه از سيماي استاني قم پخش مي شود.

سال تولید: 1394

کارگردان: علی کریمی
تهیه کننده: مهدی صفایی
تحقیق و نگارش: حسین پور محمدی
کارشناس: اسماعیلی، محمدعلی فرجی
مجری: بهروز نیازمند
گوینده: فاطمه احمدیان
صدابردار: کمال الدین کمالی
تصویربردار:علیرضاسلطانی،محمدعابدی
تدوین:صادق خوشنژاد
گرافیک:علیرضا محدبیگی
دستیار تهیه:محسن محمدی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام خسته نباشید میخواستم اون قسمت از برنامه که... شیرین ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ۱۵:۲۴
لطفا ساعت پخش برنامه را ( به صورت زیرنویس ) اطلاع... سیدحسن ۱۳۹۶/۰۶/۵ ۱۰:۲۷

سیدحسن
لطفا ساعت پخش برنامه را ( به صورت زیرنویس ) اطلاع رسانی کنید.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۶/۵ ۱۰:۲۷
شیرین
سلام
خسته نباشید
میخواستم اون قسمت از برنامه که در رابطه با پخش پرورش ماهی کپور پخش کردین در تاریخ نهم تیر ماه چهار شنبه بین ساعات 2تا3بعداز ظهر یک اطلاعات بیشتر در وبسایت تون قرار بدهید برا دیدن و باز بینی مجدد این برنامه لطفا..در کدام قسمت از وب سایت میشه تکرار این برنامه را مجدد دید؟


پاسخ
روابط عمومي : با سلام متاسفانه فايل برنامه هاي سيما روي سايت قرار نمي گيرد شما مي توانيد براي دريافت برنامه با سروش سيماي قم تماس بگيريد
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ۱۵:۲۴