جهش تولید | چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹

رقابت ۲۵۰ فعال قرآنی قم در مرحله استانی مسابقات سازمان اوقاف - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

رقابت ۲۵۰ فعال قرآنی قم در مرحله استانی مسابقات سازمان اوقاف


مسئول کمیته فنی مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: ۲۵۰ نفر از فعالان قرآنی قم در مرحله استانی سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری سازمان اوقاف در سال جاری شرکت می‌کنند.

مسئول کمیته فنی مسابقات قرآن اوقاف قم خبر داد:

سید محمد صالح‌نژاد با اشاره به راه یافتن ۲۵۰ نفر از برادران و خواهران حافظ و قاری قرآن به مرحله استانی سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف در استان قم اظهار کرد: مرحله شهرستانی این مسابقات مهرماه امسال و برای نخستین بار در دو ناحیه قم برگزار شد و علاوه بر این، بخش‌های مختلف همچون کهک و دستجرد هم مسابقات خاص خود را داشتند.

وی افزود: در ‌‌نهایت ۲۵۰ نفر از شرکت‌کنندگان به مرحله استانی این دوره از مسابقات راه یافته‌اند که طی چهار روز به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

مسئول کمیته فنی مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه این مسابقات در سه رشته حفظ، قرائت و ترتیل برگزار می‌شود، گفت: حافظان قرآن در چهار رشته حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء در این مسابقات شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: مسابقات مربوط به آقایان در روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان و مسابقات خواهران هم طی روزهای ۲۷ و ۲۸ آبان ماه برگزار می‌شود.

صالح‌نژاد از سهمیه ۳۰ نفری استان قم در مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف در سال جاری خبر داد و گفت: این مسابقات آذرماه امسال در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

مسئول کمیته فنی مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: مراسم افتتاحیه و اختتامیه مرحله استانی سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف در قم، به ترتیب در روزهای یکشنبه و جمعه ساعت ۱۹ در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی (ع) برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این مسابقات در سال جاری و در استان قم به نام یادبود پیشکسوت قرآنی، مرحوم استان رنجبر برگزار می‌شود./مهر

آدرس کوتاه :