جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

روز قدس نماد مقاومت و بیداری در برابر دشمنان است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

روز قدس نماد مقاومت و بیداری در برابر دشمنان است


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: روز جهانی قدس نماد مقاومت، بیداری و ایستادگی در برابر تهدیدهای دشمنان اسلام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم:

حجت‌الاسلام عباس اسکندری ، با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس، همگرایی کشورهای اسلامی برای خلق حماسه ماندگار ضدصهیونیستی در این روز سرنوشت ساز را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل در منطقه قدرتی نیستند اما آنچه که باعث حضور و شیطنت‌های آنها در منطقه شده، واگرایی روسای برخی کشورهای اسلامی و بروز اختلاف و تشتت میان مسلمانان است.

وی اضافه کرد: برای بیرون راندن آمریکا و اسرائیل از منطقه نیازی به جنگ نظامی نیست. اگر مسلمانان هویت اصلی خود را به دست آورند، با هم متحد شوند و روسای کشورهای اسلامی ارتباط خود را با اسرائیل قطع کنند، آمریکا و اسرائیل در منطقه ناپدید خواهند شد و این همان سخن نیم قرن پیش امام خمینی(ره) است که فرمودند اگر مسلمین هر کدام یک سطل آب به اسرائیل می‌ریختند او را سیل می‌برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه ساماندهی حضور مردم و ملت‌های مسلمان در روز جهانی قدس می‌تواند زمینه محو اسرائیل را فراهم کند، اظهار کرد: همه کسانی که دغدغه عزت و اقتدار جهان اسلام را در مقابل جبهه استکبار جهانی دارند باید حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس را بر خود واجب بدانند.

به گفته حجت‌الاسلام اسکندری، دشمنان از اختلاف، پراکندگی و بی‌تفاوتی مسلمانان سوء استفاده می‌کنند، بنابراین وحدت کشورها و امت‌های مسلمان لازمه اقتدار کشورهای اسلامی است.

وی با اشاره به این سخن سید حسن نصرالله که گفته بود اسرائیل از خانه عنکبوت سست‌تر است، گفت: با توجه به آرایشی که دشمنان قسم خورده اسلام در جهان غرب اعم از آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در مقابله با اسلام ناب و جبهه مقاومت ایجاد کرده‌اند جوانان پرشور انقلابی و چهره‌ها و شخصیت‌های موثر جهان اسلام باید با حضور خود در صحنه، آنچنان نمایشی از خود نشان دهند که خواب را از چشم دشمنان اسلام بگیرند.

حجت‌الاسلام اسکندری افزود: اسلام، نه تنها خاورمیانه، بلکه ظرفیت اداره جهان را دارد، به شرط آنکه این دین جامع و کامل را خوب بشناسیم و خوب عرضه و ترویج کنیم و در مقابل همه تهدیدهایی که دشمنان نسبت به این دین دارند، از خود پایمردی و مقاومت نشان دهیم.

وی روز جهانی قدس را نماد مقاومت، بیداری و ایستادگی در برابر تهدیدهای دشمنان اسلام دانست و تأکید کرد: مسلمانان با روز جهانی قدس می‌توانند همه تهدیدها را از جهان اسلام دفع و اسرائیل را از صحنه روزگار محو کنند و اتحاد و انسجام جهان اسلام را به ارمغان آورند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه ما با رهبری‌های هوشمندانه مقام معظم رهبری می‌توانیم تمام سنگرهای کلیدی منطقه و جهان را فتح کنیم، بر لزوم حضور باشکوه همگان در راهپیمایی روز جهانی قدس تأکید کرد./مهر

آدرس کوتاه :