جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

ساختار کنونی مدیریت حج نیازمند بازنگری است . - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ساختار کنونی مدیریت حج نیازمند بازنگری است .


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ساختار کنونی مدیریت حج باید بازنگری شود، گفت: با تمهیدات لازم می‌توانیم شرایطی فراهم کنیم که احترام حجاج بیشتر حفظ شود.

وزیر بهداشت در قم:

 سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، در دیدار با آیت الله سعیدی امام جمعه قم با اشاره به روند طی شده در رسیدگی به وضعیت جان باختگان فاجعه منا اظهارداشت: با رایزنی‌های انجام شده موفق شدیم پیکر 300 نفر از جانباختگان را به کشور منتقل کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه 90 نفر از جان باختگان نیز به زودی به کشور منتقل می‌شود افزود: 65 نفر دیگر از جان باختگان مفقود هستند.

وی با اشاره به اینکه نگهداری حجاج در کانتینر‌ها کار شناسایی آن‌ها را سخت کرده بود خاطر نشان کرد: سردخانه‌های منا تنها ظرفیت هزار نفر را داشت و بقیه اجساد در کانتینرهای با دمای پایین نگهداری شده بودند.

هاشمی با بیان اینکه عدم کنترل جمعیت و سوء مدیریت سعودی سبب وقوع این فاجعه شد عنوان کرد: از مرجع تقلید خواسته‌ایم با توجه به شرع مقدس فتاوایی برای تسهیل مناسک حج ارائه دهند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه این میزان کشته در مناسک حج بی‌سابقه بوده است تصریح کرد: امیدواریم از این پس شاهد وقوع اینگونه حوادث نباشیم.

وی با اشاره به اینکه ساختار کنونی مدیریت حج در کشور باید بازنگری شود خاطر نشان کرد: با تمهیدات لازم می‌توانیم شرایطی فراهم کنیم که احترام حجاج بیشتر حفظ شود./تسنیم

آدرس کوتاه :