جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

ساخت بزرگ‌ترین آکواریوم شهری کشور در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ساخت بزرگ‌ترین آکواریوم شهری کشور در قم


شهردار قم گفت: برنامه ساخت بزرگ‌ترین آکواریوم شهری کشور با تونلی به طول ۱۶۸ متر و با سرمایه گذاری بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان در دستور کار شهرداری است.

شهردار قم خبر داد؛

 مرتضی سقائیان نژاد با بیان اینکه شهرداری در حوزه‌های فرهنگی، تفریحی و گردشگری برنامه‌های گسترده‌ای دارد، اظهار کرد: شهر قم شهری گردشگری زیارتی است و در صدد هستیم ماندگاری زائر در این شهر را از پنج ساعت به بیش از ۴۸ ساعت برسانیم و در این بخش برنامه‌های ویژه‌ای در دستور کار داریم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری قم برای احداث باغ پرندگان در بوستان کوثر، گفت: این پروژه در مراحل مطالعات اولیه پیش رفته و عملیات اجرایی آن به زودی شروع می‌شود.

سقائیان نژاد به پروژه ساخت آکواریوم شهری در قم اشاره کرد و افزود: پروژه آکواریوم در اصفهان اجرا شده و قریب به ۲۸ متر طول تونل این آکواریوم است که با توجه به جایگاه قم به عنوان پایتخت جهان تشیع طراحی صورت گرفته با تونلی به طول ۱۶۸ متر است که می‌توان آن را بزرگ‌ترین آکواریوم شهری کشور دانست.

وی بیان کرد: این پروژه حدوداً ۸۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد و یک سرمایه گذار ترک حدود ۲۰ درصد آن را تأمین کرده و مابقی آن را نیز با مشارکت سرمایه گذار دیگری اجرایی خواهیم کرد.

شهردار قم همچنین اجرای پروژه تله سیژ را یادآور شد و گفت: برای این پروژه ۱.۵ میلیارد تومان دستگاه خریداری شده و فاز یک و دو آن تکمیل شده است.

وی احداث باغ گل‌ها و شهربازی بزرگ شهر را از دیگر برنامه‌های شهرداری عنوان کرد و افزود: اکثر این پروژه‌ها در فاز اول و دوم پیش رفته و برخی نیز در مرحله اجرا قرار گرفته است.

سقائیان نژاد تصریح کرد: اگر بتوانیم گردشگر را در شهر نگه داریم اقتصاد شهر متحول شده و منفعت این تحول به شهروندان و همشهریان قمی خواهد رسید./مهر

آدرس کوتاه :