جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

سانسور رسانه‌ای جنایت‌های آل‌سعود نشانه حمایت‌های استکبار است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سانسور رسانه‌ای جنایت‌های آل‌سعود نشانه حمایت‌های استکبار است


قائم مقام رئیس جامعةالمصطفی‌العالمیه گفت: سانسور شدید رسانه‌ای و ایجاد جهل بین‌المللی در عرصه رسانه‌ای توسط آل‌سعود نشان از حمایت استکبار از این حکومت است.

قائم مقام رئیس جامعةالمصطفی:

 

 حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی ظهر امروز در محفل قرآنی بزرگداشت مهاجران الی‌الله که به همت معاون فرهنگی و اداره‌کل قرآن و حدیث جامعة‌المصطفی‌العالمیه در مجتمع آموزش عالی امام خمینی برگزار شد، با بیان اینکه مسافرت یک سیر جغرافیایی است، اظهار کرد: مهاجرت راهی از ظلمت به سوی نور بوده و در قرآن کریم به این امر اشاره شده است.

وی با تاکید بر اینکه مهاجرت نوری ویژه برای انسان دارد، گفت: جهاد، شهادت و مهاجرت پیوند مشخصی دارند، زیرا نقطه پایانی هر سه راه پروردگار عالم است.

قائم مقام رئیس جامعةالمصطفی‌العالمیه از جایگاه مهاجران الی‌الله در روز آخرت یاد کرد و گفت: افرادی که از هدایت معنوی بهره‌مند می‌شوند، می‌توانند در عرصه‌های مختلف جامعه اسلامی تاثیرگذاری مشخصی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه حاجیان قرآنی فاجعه منا برای ترویج آموزه‌های دینی در مراسم دینی حج حضور پیدا کردند، عنوان کرد: این افراد نمونه بارز شهدای قرآنی و مهاجران الی‌الله هستند که پاداش‌های ویژه‌ای برای آنها در نظر گرفته شده است.

محمدی بر نگاه داشتن حرمت شعائر الهی تاکید و خاطرنشان کرد: امام علی(ع) در وصیتنامه خود در زمینه لزوم ترک نکردن خانه خداوند یاد کرده‌اند، زیرا عزت اسلام وقتی رقم می‌خورد که با حجاج و خانه خدا با کرامت رفتار شود.

وی با بیان اینکه در فاجعه منا بدترین نوع بی‌احترامی به شعائر الهی دیده شده است، عنوان کرد: خداوند با افرادی که حرمت خانه خدا و حریم زائران این خانه را رعایت نکنند از موضع شدت عذاب خود برخورد می‌کند.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور یادآور شد: متولی خانه خداوند باید بصیر و ترویج‌دهنده بصیرت باشد تا بتواند حج را اقامه کند، همانطوری که در طول تاریخ نیز بزرگان دینی برای اجرای این مهم انتخاب شده‌اند.

وی درک مجدد کیفیت اقامه حج را یکی از نیازهای جوامع اسلامی دانست و اظهار کرد: افرادی که در فاجعه منا فوت شده‌اند در نزد خداوند جایگاه والا و خانواده‌های آنها از این سعادت آرامش بسیاری دارند اما این دلیل نمی‌شود که اداره حج به دست نظام سلطه‌گران استمرار داشته باشد.

محمدی سکوت و جهل رسانه‌ای را یکی از سیاست‌های عربستان در فاجعه منا خواند و گفت: سانسور شدید رسانه‌ای و ایجاد جهل بین‌المللی در عرصه رسانه‌ای توسط آل‌سعود نشان از حمایت استکبار از این حکومت است؛ کمیته حقیقت یاب متشکل از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی باید تشکیل شود و این یکی از مطالبات قطعی مردم و مسئولان باشد.

وی با اشاره به اینکه دست آل‌سعود در انحراف‌های منطقه به خوبی قابل مشاهده است، عنوان کرد: سلطه خبری استکبار باید شکسته و جهان از ظلم‌های نمایندگان استکبار در منطقه آگاه شود.

قائم مقام رئیس جامعةالمصطفی‌العالمیه پیگیری حقوقی فاجعه منا را یکی از اولویت‌های نظام اسلامی دانست و اضافه کرد: ایجاد شورای وکلای بدون مرز توسط کشورهای اسلامی و غیر اسلامی یکی از ضروریات روشن‌سازی حقایق این فاجعه است.

وی با بیان اینکه فاجعه منا 20 شباهت با حادثه کربلا دارد، تاکید کرد: توان دولت کشورها برای روشن‌سازی فاجعه منا غیر قابل اعتماد است، به همین علت برای تحقق حق باید از ظرفیت‌های مردمی و بستر شبکه‌های مجازی استفاده کنیم.

محمدی با تاکید بر اینکه محبوبیت رهبر انقلاب اسلامی در دنیا بسیار بالاست، اظهار کرد: سخنرانی ایشان سبب شد که مسئولان عربستان در عملکرد خود تغییری جدی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه علما باید ابعاد فاجعه را برای مردم تبیین کنند، افزود: این امر می‌تواند تزلزل نظام سلطه و حکومت‌های وابسته به این نظام در منطقه را به دنبال داشته باشد./ فارس

آدرس کوتاه :