سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۱ مرداد ۱۴۰۰

سومین پیروزی تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس برابر شهرداری اراک - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

سومین پیروزی تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس برابر شهرداری اراک


بسکتبالیست‌های جانباز و معلول تیم ایثار ماهان‌تندیس قم در فصل جاری لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور سومین بار متوالی شهرداری ارک را شکست دادند.

در مرحله چهارم لیگ برتر شکل گرفت:

ایثار ماهان‌تندیس قم در فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور چهار بار در چهار مرحله با تیم شهرداری اراک روبه‌رو شده است و به غیر از بار نخست، در سه مسابقه متوالی بعدی موفق به غلبه بر حریف سرسخت خود شده است.

نخستین بازی‌ ایثار‌ ماهان‌تندیس قم و شهرداری اراک آبان‌ماه امسال در اراک با برتری نزدیک اراکی‌ها تمام شد اما در سه مرحله بعدی فصل جاری لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های این شاگردان عباس خاکی در تیم ایثار ماهان‌تندیس قم بودند که حریف خود را مغلوب کردند.

بعد از پیروزی‌ 84 بر 75 مرحله دوم و برتری 68 بر 66 مرحله سوم،‌ این‌بار نیز تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان‌تندیس قم در پایان یک مسابقه سخت و نفس‌گیر از مرحله چهارم لیگ برتر موفق به شکست تیم آماده شهرداری اراک شد.

دیدارهای مرحله چهارم از گروه نخست مقدماتی فصل 1394 لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور امروز جمعه هجدهم دی‌ماه به برتری تیم ایثار ماهان تندیس قم برابر شهرداری اراک به پایان رسید و هر دو تیم از این به بعد به فکر بازی‌های پلی‌آف خواهند بود.

دو تیم ایثار ماهان تندیس قم و شهرداری اراک که بعد از شهرداری آمل در مکان‌های دوم و سوم این گروه جای گرفته بودند در روز پایانی مرحله چهارم یک دیدار زیبا،‌ جذاب و تماشایی را در حضور علاقمندان پرتعداد ورزش بسکتبال با ویلچر برگزار کردند.

ایثار ماهان تندیس قم و شهرداری اراک که تا قبل از مرحله چهارم به ترتیب با پنج و چهار امتیاز جدی‌ترین تعقیب کننده‌های تیم شهرداری آمل در جدول رده‌بندی گروه نخست لیگ برتر محسوب می‌شدند، برای به دست آوردن بهترین جایگاه پیش از مرحله پلی‌آف، بسیار سخت به یکدیگر امتیاز دادند اما در نهایت با فاصله‌ای اندک نماینده قم توانست حریف خود را شکست بدهد و این مرحله را با پیروزی به پایان برساند.

شاگردان عباس خاکی در تیم بسکتبال با ویلچر ایثار ماهان تندیس قم که بعد از برتری قاطع 73 بر 24 مقابل شهرداری تبریز، در دومین بازی خود ناباورانه 59 بر 57 به تیم شهرداری آمل باخته بودند، در جدال با شهرداری اراک با تمام وجود در زمین مسابقه جنگیدند در حالی که اراکی‌ها دو بازی قبلی خود را ابتدا 55 بر 52 از تیم شهرداری آمل و سپس 62 بر 49 از شهرداری تبریز برده بودند.

در این دیدار دو تیم بازی پربرخوردی را به نمایش گذاشتند و در حالی که مسئولین انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین نیز به دقت نظاره‌گر عملکرد دو تیم بودند و بازی به اوج حساسیت خود رسیده بود بازی در وقت‌های عادی با تساوی 65 بر 65 به پایان رسید و کار به وقت اضافی کشید که سرانجام این تیم ایثار ماهان‌تندیس قم بود که 72 بر 71 به برتری رسید.

با نتایجی که در مرحله چهارم رقابت‌های گروه نخست مقدماتی فصل جاری لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور رقم خورد، به ترتیب شهرداری آمل،‌ ایثار ماهان‌تندیس قم، ‌شهرداری اراک و شهرداری تبریز با کسب رتبه‌های اول تا چهارم به پلی‌آف رفتند.

آدرس کوتاه :