جهش تولید | دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود


مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه از برگزاری ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه خبر داد.

نصرآبادی خبرداد؛

حجت‌الاسلام علی مقنی‌نصر‌آبادی با اشاره به برگزاری ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه ویژه طلاب برادر حوزه‌های علمیه سراسر کشور اظهار کرد: این مسابقات در قالب دو مرحله مقدماتی و کشوری برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مرحله مقدماتی این دوره مسابقات هفتم اسفند‌ماه به‌صورت سراسری در کل کشور و مراکز استان‌ها برگزار می‌شود و برگزیدگان این مرحله، در مرحله کشوری این مسابقات که هفده تا 19 اردیبهشت سال 94 برگزار می‌شود،‌ با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه با بیان اینکه ثبت‌ نام این مسابقات تا بیستم بهمن‌ماه ادامه دارد، گفت: علاقه‌مندان از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر قرآن و عترت حوزه‌های علمیه، سایت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه و دفاتر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه می‌توانند در مسابقات سراسری قرآن و حدیث ثبت‌‌نام کنند.

وی یادآور شد: این مسابقات در رشته‌های حفظ، قرائت قرآن، حفظ یک، پنج، ‌10، 20 جزء و حفظ کل برگزار می‌شود و حفظ موضوعی رشته معارف حدیث، ادعیه و زیارات، تفسیر، اذان، دعاخوانی، فرازخوانی و حفظ حدیث از رشته‌های دیگر این دوره مسابقات است.

مقنی عنوان کرد: رشته‌های معارفی به‌صورت کتبی در رشته‌های معارف حدیث، تفسیر،‌ معارف اندیشه،‌ حفظ حدیث و حفظ موضوعی قرآن کتبی سوم اردیبهشت‌ماه سال 94 به‌صورت سراسری در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

وی به اهداف ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه اشاره کرد و افزود: ترویج معارف قرآن و حدیث در بین طلاب و استعدادسنجی طلاب در زمینه قرآن و حدیث از جمله اهداف این مسابقات است و انس طلاب علوم دینی با معارف قرآن و عترت در این مسابقات پیگیری می‌شود.

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: این مسابقات به‌صورت سالانه برگزار می‌شود و سال گذشته نزدیک به 6 هزار نفر در رشته‌های مختلف شرکت کردند.

وی یادآور شد: افراد برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه مراجعه کنند.

آدرس کوتاه :