جهش تولید | شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

ظرفیت‌های مرکز قم در خدمت انتقال پیام‌های سلامت - روابط عمومی

 

 


ظرفیت‌های مرکز قم در خدمت انتقال پیام‌های سلامت


با حضور رئیس مرکز بهداشت استان قم در شورای تخصصی خانواده و سلامت صدا و سیمای مرکز قم بر استفاده از همه ظرفیت‌های هنری و فنی برای انتقال پیام‌های بهداشتی به مخاطبان استان تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، نشست شورای تخصصی خانواده و سلامت مرکز قم با حضور حجت الاسلام لطفی نیاسر مدیر کل این مرکز و دکتر محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت استان قم، کارشناسان آموزش سلامت مرکز بهداشت و مدیران حوزه‌های پیام و برنامه سازان صدا و سیما برگزار شد.

در این نشست که با موضوع برنامه‌های حوزه سلامت در صدا و سیما و بررسی راه‌های همکاری مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی قم برای فرهنگ‌سازی رسانه‌ای سلامت برگزار شد؛ ابتدا برنامه‌سازان و مدیران حوزه‌های پیام گزارش جامع اقدامات و برنامه‌سازی‌ها در حوزه سلامت در قالب صدا، سیما، خبر و فضای مجازی را ارائه کردند و درخواست‌ها و نیازمندی‌های خود از حوزه سلامت استان را به معاون دانشگاه علوم پزشکی قم منتقل کردند.

در این نشست به پیشنهاد مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم مقرر شد جدول تقویم سلامت استان بر اساس بیماری‌های فصلی و شایع مختص استان قم تهیه شده و طبق آن با کمک کارشناسان مرکز بهداشت، برنامه سازی در دستور کار قرار گیرد.

دکتر محبی با تقدیر از نفوذ مرکز قم در سطح استان، صدا و سیمای استان را بهترین رسانه در کمک به مدیریت بیماری کرونا دانست و آمادگی مرکز بهداشت در معرفی و پشتیبانی کارشناسی، آموزشی و محتوایی برای برنامه‌سازی در حوزه ارتقای فرهنگ سلامت در سطح استان قم را اعلام کرد.

وی با تاکید بر اینکه به خاطر طولانی شدن شرایط اضطراری در جامعه و تکرار زیاد هشدارهای بهداشتی برای مدیریت بیماری کرونا، مردم به نوعی حساسیت خود را نسبت به پیامهای بهداشتی از دست داده اند؛ تصریح کرد: نیاز است که در ادامه آموزش صحیح بهداشت و برنامه سازی سلامت از وجود هنرمندان شاخص و ظرفیت‌های هنری بیشتری برای تاثیر در جوانان و نوجوانان و نهادینه سازی فرهنگ سلامت در جامعه استفاده کرد.

رئیس مرکز بهداشت استان قم در ادامه با اشاره به انتخاب شعارهای «هر خانه یک پایگاه سلامت» برای کل کشور و «قم شهر بدون دخانیات» برای استان قم، افزود: برنامه ریزی‌های کوتاه و بلند مدت برای تحقق این شعارها در استان انجام شده که بازوی مهم عملیاتی این برنامه‌ها صدا و سیمای استانی است که بسیار در این امر به دانشگاه علوم پزشکی قم کمک خواهد کرد.

 

آدرس کوتاه :