جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

عوامل مؤثر در مساجد کشور تجلیل می‌شوند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

عوامل مؤثر در مساجد کشور تجلیل می‌شوند


جانشین رئیس سازمان بسیج محلات گفت: بهمن‌ماه سال جاری همایشی به‌منظور تجلیل از دست‌اندرکاران مساجد در سالن همایش‌های صداوسیمای تهران برگزار می‌شود

جانشین رئیس سازمان بسیج محلات:

عبدالله سهرابی ظهر امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی به شرایط نگران کننده مسائل فرهنگی در کشور اشاره و اظهار کرد: از دیر باز نقش مساجد در بحران‌های گوناگون و تصمیم گیری‌های سیاسی و اجتماعی برجسته بوده است.

وی با بیان اینکه سرانه مسجد در کشور ما پایین است، گفت: به ازای هر یکهزار و 10 نفر یک مسجد در کشور وجود دارد که این رقم با توصیه‌هایی که رهبر معظم انقلاب در ارتباط با ساخت مساجد داشتند، فاصله بسیاری دارد که در این راستا می‌توان به صورت مثال به وضعیت استان تهران اشاره کرد که به 4 هزار و 200 مسجد نیازمند است.

جانشین رئیس سازمان بسیج محلات با اشاره به نقش محوری روحانیت در مساجد عنوان کرد: تاریخ انقلاب نشان داده روحانیت نقش محوری در مساجد دارند که در این راستا لازم است مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به بحث تخصصی آموزش طلاب ائمه جماعات مساجد اهتمام داشته باشند تا بتوانند به شیوه‌ای صحیح نسبت به انجام وظایف این امر مهم اهتمام داشته باشند.

سهرابی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم شاهد حضور پررنگ طلاب در مساجد به عنوان ائمه جماعات باشیم لازم است مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه تمهیداتی بیندیشد که این طلاب از شهریه محروم نشوند.

وی با اشاره به اقدام بسیج در راستای شناسایی افراد مؤثر در مساجد کشور گفت: بسیج در 11 ماه گذشته نسبت به شناسایی افراد مؤثر در مساجد 500 شهرستان و 31 استان کشور اقدام کرده است.

جانشین رئیس سازمان بسیج محلات بیان کرد: همچنین با نظر نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها 186 نفر از مؤثرین در مساجد که شامل روحانی، خادم، خیرین، فرماندهان بسیج پایگاه‌ها، کانون‌های مساجد و... می‌شدند شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه در 6 بهمن‌ماه سال جاری همایشی به‌منظور تجلیل از دست‌اندرکاران مساجد در سالن همایش‌های صدا وسیمای تهران برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: نفرات برگزیده به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

آدرس کوتاه :