جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

فعالیت بیش از ۵۰۰ کانون مساجد در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فعالیت بیش از ۵۰۰ کانون مساجد در قم


مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم گفت: بیش از ۵۰۰ کانون مساجد در استان قم فعالیت می کنند و فعالیت آنها در زندان‌ها و دارالتأدیب اثرات موثری بر افراد داشته است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد قم خبر داد:

حجت الاسلام سعید روحانی، اظهار داشت: دبیرخانه کانون‌های مساجد امسال ۳۴ برنامه برای ماه مبارک رمضان، اوقات و فراغت و در طول سال به کانون‌ها اعلام کرد است.

وی عنوان کرد: تاکنون ۳۱۰ تفاهم نامه با ۳۱۰ کانون‌ مساجد برای برگزاری برنامه‌ها در طول سال منعقد کرده‌ایم و این تعداد طی روزهای آینده نیز افزایش می‌یابد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم ادامه داد: از این تعداد ۲۱۱ کانون ویژه برادران و ۹۹ کانون خواهران هستند و تعداد اعضای کل این ۳۱۰ کانون به ۳۷۶۰۰ نفر می‌رسد.

به گفته حجت الاسلام روحانی بیش از ۵۰۰ کانون در مساجد استان قم فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به حمایت‌های کانون‌های مساجد استان قم از برنامه‌های متفاوت این کانون‌ها، ابراز داشت: حمایت از ۳۳ نشریه، ۴۷ گروه مجازی، ‌۱۹۹ پرسمان جوان، ۱۴۷ کلاس مهارت، ۴۶ کلاس فنی، ۴۵ هسته پژوهشی و ۱۷۸ اتاق فکر بخشی از برنامه‌های کانون‌های مساجد استان قم است.

اجرای ۲۳۱ برنامه جزء خوانی قرآن

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم افزود: ویژه برنامه‌های شبی با قرآن در برخی مساجد برگزار می‌شود و در این جهت ۲۳۱ برنامه جزء خوانی قرآن، ۱۵۷ هیئت هفتگی برنامه نماز یاوران در مساجد برگزار می‌شود و ما از ۱۹۷ کانون در این باره حمایت می‌کنیم.

وی بیان کرد: همچنین در حوزه اردو و تفریحات از ۴۸ گروه اردوی مشهد و راهیان نور در کانون‌ها و ۱۲۹ اردوی یک روزه و ۳۸ اردوی ۲ روزه از سوی کانون‌ها حمایت می‌کنیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم ادامه داد: امسال ۲ هزار نفر از اعضای کانون‌های مساجد به اردوی مشهد اعزام می‌شوند.

وی ابراز کرد: ۱۷۰ کتابخانه مخزن دار در کانون‌های مساجد استان قم موجود است و اعضای کانون‌ها می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: طرح کتاب‌خوانی کتابخانه فهیم در کانون‌های مساجد برگزار می‌شود و می‌توانم بگویم چند دقیقه به سرانه مطالعه استان قم با این برنامه افزوده شده است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم با اشاره به برنامه سنگر نت در برخی کانون‌ها ابراز داشت: وبلاگ‌هایی در کانون‌ها ساخته شده که در آن اعضا محتواهای دینی را از این طریق نشر می‌دهند و در حال حاضر ما از ۴۷ گروه حمایت می‌کنیم.

برگزاری مسابقه قرآنی مدهامتان به میزبانی قم

وی بیان داشت: مرحله نهایی مسابقه قرآنی مدهامتان آذرماه سال جاری به میزبانی قم برگزار می‌شود.

حجت الاسلام روحانی اظهار کرد: روزانه ۷۰۰ نفر از اعضای کانون‌های مساجد برای شرکت در مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) از سوی کانون‌های مساجد ساماندهی می‌شوند.

بودجه کانون‌های مساجد پاسخگوی برنامه‌ها نیست

وی با بیان این که بودجه فرهنگی سالانه کاهش می‌باید، افزود: با توجه به تعداد کانون‌ها و اعضای آن بودجه‌ای که به صورت نقدی در اختیار کانون‌ها قرار می‌گیرد بسیار اندک است و پاسخ برنامه‌های کانون‌ها را نمی‌دهد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم عنوان کرد: در برخی سال‌ها با استانداران قم رایزنی داشته‌ایم تا بتوانیم بودجه‌ای برای کانون‌ها تأمین کنیم که در بیشتر موارد ناموفق بوده‌ایم و در حال حاضر با خیرین دیدار می‌کنیم و در پی آن هستیم تا کمک‌هایی دریافت شود.

وی بیان کرد: کانون‌های مساجد بار سنگینی از فرهنگ را به دوش می‌کشند و اگر مباحث فرهنگی و لزوم توجه به آن در دستور کار قرار گیرند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

فعالیت مؤثر کانون‌های مساجد در زندان‌ها و دارالتأدیب قم

حجت الاسلام روحانی ادامه داد: در زندان‌ها و دارالتأدیبی در قم کانون‌ها فعالیت می‌کنند و دیده شده که به موجب برگزاری برنامه‌های فرهنگی به ویژه قرآنی تأثیرات مؤثری بر افراد داشته و تغییر و تحولی در آن‌ها رخ داده است./مهر

آدرس کوتاه :