جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

لزوم آموزش کارآفرینی به دانش‌آموزان دبستانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

لزوم آموزش کارآفرینی به دانش‌آموزان دبستانی


دبیر کانون کارآفرینی استان قم گفت: آموزش فرهنگ کار، مهارت و کارآفرینی باید در دوران ابتدایی صورت بگیرد تا ذهن کودک از همان ابتدا با این مباحث آشنا شود

دبیر کانون کارآفرینی استان قم تاکید کرد:

حمیدرضا بیگدلی امشب در جلسه کارگروه اشتغال استان که در تالار امام جواد استانداری برگزار شد گفت: 23 درصد بیکاران ما 20 تا 30 سال سن دارند که در واقع در سن اصلی اشتغال هستند.

وی با اشاره به لزوم ارتقای فرهنگ کار ابراز کرد: میانگین ساعت کار مفید در ایران دو ساعت و 46 دقیقه است درحالی که میانگین ساعت کاری مفید ایرانیان مقیم خارج از کشور 3 ساعت و 50 دقیقه است و این یعنی توان ما بالاتر از حد فعلی است.

دبیر کانون کارآفرینی استان قم تصریح کرد: دانشگاه‌های دنیا از فعالیت‌های علمی صرف به توسعه کارآفرینی روی آورده‌اند و مباحث مربوط به این زمینه را به دانشجو می‌آموزند درحالی که این تحول هنوز در دانشگاه‌های ایران رخ نداده است.

وی ادامه داد: وقتی بانک‌ها اعلام می‌کنند که میلیاردها تومان به بخش صنعت، کشاورزی و خدمات وام داده‌اند اما عملا می‌بینیم بازدهی این وام‌ها اندک است به این نتیجه می‌رسیم که فرهنگ کار را باید بیاموزیم.

بیگدلی لزوم آموزش کارآفرینی به دانش آموزان دبستانی را مورد توجه قرار داد و گفت: آموزش فرهنگ کار، مهارت و کارآفرینی باید در دوران ابتدایی صورت بگیرد تا ذهن کودک از همان ابتدا با این مباحث آشنا شود تا در جوانی با مشکل بیکاری مواجه نشود.

آدرس کوتاه :