جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

مراسم بزرگداشت آیت‌الله مرعشی نجفی برگزار شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مراسم بزرگداشت آیت‌الله مرعشی نجفی برگزار شد


مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

با حضور لاریجانی:

مراسم گرامیداشت بیست و ششمین سالگرد ارتحال مرجع تقلید تشیع، آیت الله العظمی سید شهاب الدین مرعشی نجفی  با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از علما، مسئولان استانی و مردم در حسینیه آیت‌الله مرعشی نجفی برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید عبدالله فاطمی‌نیا از استادان حوزه در این مراسم به تبیین شخصیت آیت‌الله مرعشی نجفی پرداخت و تأکید کرد که آن عالم ربانی از نظر مقام علمی یک فقیه تمام عیار و مرجع تقلید محسوب می‌شد.

وی به نقش برجسته آیت‌الله مرعشی نجفی در گسترش سیره و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت اشاره کرد و افزود: آیت‌الله مرعشی نجفی از صدها فضیلت برخوردار بود که جایگاه فقاهت یکی از آنها بود.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: آثار گران‌بهایی که در کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی توسط آن عالم ربانی گردآوری شده قطره‌ای از دریای بی‌کران علم و فقاهت ایشان است.

حجت‌‌الاسلام فاطمی‌نیا، کتاب تفسیر تبیان از شیخ طوسی را یکی از آثار این کتابخانه ذکر کرد و گفت: کتاب‌های نفیس و گران‌بهایی در کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی وجود دارد و آن فقیه برجسته با تأسیس این کتابخانه، چراغی در مسیر علم و دانش روشن کرد./مهر

آدرس کوتاه :