جهش تولید | جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

مشکل صوت مصلی قم رفع می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مشکل صوت مصلی قم رفع می‌شود


رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم گفت: تیم‌های کارشناسی از پرتغال و استرالیا و همچنین تیم‌هایی از قم و تهران مطالعاتی برای حل مشکل صوت مصلی قدس قم داشته‌اند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم:

 حجت الاسلام محمدباقر ولدان ، با اشاره به پنجم مردادماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران اظهار داشت: سی و هفت سال پیش اولین نماز جمعه در نظام اسلامی توسط آیت الله طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد.

وی گفت: نماز جمعه در حقیقت پشتوانه کشور به شمار می‌رود و مرکز وحدت بخش ملت در برابر استکبار است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم با بیان اینکه نماز جمعه متعلق به همه ملت است، افزود: متأسفانه آن‌گونه که باید و شاید فرهنگ نماز جمعه در کشور ما گسترش و بسط چندانی نیافته است.

حجت الاسلام ولدان ادامه داد: در عرصه‌های هنری برای نماز جمعه اقدامات لازم و خوبی صورت نگرفته است که در این عرصه‌ها باید همت دوچندانی داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نماز جمعه رسالت مصون‌سازی جامعه از تبعات و آسیب‌های اجتماعی را بر عهده دارد، افزود: دشمنان امروز برای مقابله با دین اسلام هم‌پیمان هستند که در این راستا باید همه ظرفیت‌ها در برابر آنها متحد و بسیج شود و باید سعی کنیم که بینش قرارگاهی را که مورد تأکید مقام معظم رهبری است را به وجود بیاوریم که در غیر این صورت موجب هدر رفتن سرمایه‌ها خواهد شد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری «قلب فرهنگ شهر» در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: تلاش می‌شود این جشنواره در سطح ملی و با فراخوان آثاری در بخش‌های فیلم کوتاه، مستند، عکس، خاطره، جملات ادبی و شعر برگزار شود.

مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله مشکینی در قم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله مشکینی در قم، گفت: این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم و در روز جمعه این هفته از ساعت ۱۱ صبح در مصلی قدس برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام ولدان گفت: سخنران این مراسم نیز حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات سراسر کشور است و خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم نیز توسط آیت الله اعرافی اقامه خواهد شد.

وی در ادامه موضوع غصبی بودن ملک مصلی قدس را تکذیب کرد و گفت: بارها در این خصوص شفاف‌سازی شده است که در ۸ سال پیش و همزمان با تعطیلی مصلی قدس موضوع شایعه غصبی بودن اماکن مذهبی کشور از جمله مصلی قدس و برخی دیگر از مصلاهای کشور مطرح شد که در اصل سناریوی طراحی شده بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مصلی قدس، گفت: مشکل صوت مصلی قدس به دلیل هشت ضلعی بودن مصلی، نیازمند کار مهندسی و تخصصی است تا صدا در همه جای مصلی واضح به گوش برسد.

کمبود اعتبار برای حل مشکل تهویه، گرمایش و سرمایش

وی گفت: تیم‌های کارشناسی از پرتغال و استرالیا و همچنین تیم‌هایی از قم و تهران مطالعاتی در خصوص حل کردن مشکل صوت مصلی قدس داشته‌اند که امیدواریم با بستن قراردادی این مشکل برطرف شود.

حجت الاسلام ولدان افزود: مشکل تهویه و گرمایش و سرمایش نیز از دیگر مشکلات مصلی قدس است که در این خصوص با کمبود اعتبارات مواجه هستیم و امیدواریم به زودی این مشکلات برطرف شود.

وی عنوان کرد: در طرح جامع مصلی قدس پارکینگ سه طبقه پیش‌بینی شده است تا علاوه بر نیازهای مصلی در روز جمعه بخشی از کمبود پارکینگ در خیابان صفائیه را نیز جبران کند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم گفت: مشکلات مصلی قدس در حوزه عمرانی و فنی ۶۵ مورد بوده است که همه این مشکلات برطرف شده و تنها ۴ مشکل اصلی شامل صورت، تهویه، اصلاح جایگاه و اصلاح ورودی‌ها همچنان وجود دارد که امیدواریم با همت مسئولان و خیرین این مشکلات نیز برطرف شود./مهر

آدرس کوتاه :